4 דברים שצריך לדעת לפני שמתגרשים (כולל טיפים)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הגירושין שאתם נמצאים במהלכם, או שנמצאים מעבר לפינה הם מערבולת בלתי נשלטת שמערבת רגשות, כסף ואגו. מצפה לכם מלחמה רצינית, אל תצפו לתהליך פשוט, לא לכם ולא לצד השני.
אחרי שסכימנו את הנושא הזה חשוב לי להבהיר, אשתמש פה הרבה במונח "בן הזוג", אם אתה קורא את זה, שלא תתבלבל, זה נכתב רק מטעמי נוחות והכוונה היא לגמרי גם לבת הזוג שלך, זה שהיא אישה לא אומר שהיא לא יודעת לעמוד על הרגליים האחוריות ולתת מלחמה, תגיע מוכן.

תוכן עניינים

איסוף מידע, מסמכים וניירת

במהלך ההליכים שאתם צועדים לקראתם, כל חתיכת מידע שתשיגו יכולה להיות רלוונטית ולהשיג עבורכם יתרון משמעותי. שימו לב שאלמנט ההפתעה חשוב, אם תרצו לתפוס את הצד השני עם "המכנסיים למטה" (תרתי משמע), או שטרם השלמתם עם ההחלטה על ההליך ואתם לא מעוניינים שיידע, אתם תרצו שהאיסוף ייעשה באופן חשאי ודיסקרטי, כך שתגיעו מוכנים לערכאות המשפטיות ולמו"מ מבלי לאפשר לצד השני להתארגן, לאסוף מידע נגדי, או להסתיר מידע רלוונטי.

תהליך הגירושין כולל חלוקה של כלל הנכסים שלכם, בני הזוג, מדובר בכל פרוטה שאספתם במהלך חייכם, והחלוקה שלה תושפע מאוד מהראיות והמסמכים שתביאו, זה לא המקום לחסוך בו! כל הכסף שלכם מוטל על הכף (שלא נדבר על משמורת),עליכם להבטיח באופן אקטיבי שהחלוקה תהיה שוויונית והוגנת ושאף אחד לא יימנע מכם לקבל את מה שמגיע לכם, גם אם בן הזוג נראה תמים,  השקיעו בבדיקה מקיפה של הנכסים, כדי לוודא שתקבלו את שסוכם ושלא יוסתרו מכם דברי ערך כאלו ואחרים. שירות של חוקר פרטי גירושין יעזור לכם לאתר את הנכסים הרלוונטיים ולפרוש אותם על השולחן, רק כך תבטיחו שתקבלו את מה שמגיע לכם. במסגרת זאת תרצו לאסוף בין השאר:

  • מידע על היקף הנכסים, בייחוד אם יש חשד שבן הזוג מסתיר מכם נכסים, זכרו שלא תקבלו את החלק המגיע לכם על פי חוק מנכסים שלא יעלו לדיון במשפט או בבוררות.
  • ריכוז יתרות ותדפיסים של חשבונות הבנק – חשוב להתחקות אחר תנועות מוזרות שנועדו אולי להחביא הון או לתחזק קשר עם בת זוג מהצד.
  • פרטי הלוואות, חובות והסכמים שונים שצפוי מהם תגמול עתידי, בהמשך תרצו לדרוש את החלק שלכם מהתגמול הזה.
  • תלושי שכר של שניכם, וניירת של כל חברה או חלק מחברה שנמצא בבעלותכם (דו"ח מרשם החברות, פירוט המערך הכלכלי). אם יש קצבאות כלשהן, אספו את הניירת הרלוונטית ואישורים מהמוסד לביטוח לאומי. אל תפספסו אף פרט לגבי הכנסותיכם!
  • ניירת רלוונטית של נדל"ן שנמצא בבעלותכם (שטר משכנתא, נסח טאבו, חוו"ד שמאי מקרקעין, הסכם שכ"ד וקבלות עבור שיפוצים שבוצעו בנכסים).
  • רשימה של תכולת הבית, בדגש על ריהוט יקר, תכשיטים, מזומן וחפצי ערך, תעדו אותם כראוי.
  • מסמכים רפואיים, תלונות במשטרה, מסמכים סוציאליים ומשפטיים, שיכולים לעזור לכם להוכיח דבר מה עליכם או על בן הזוג.
  • כתובה

אל תפחדו מעודף מסמכים, יהיה קל לסנן אותם במהלך ההליך המשפטי, אספו כל מה שאולי יהיה רלוונטי.

לצורך כך, מומלץ להשתמש בשירותיו של משרד חקירות המתמחה בענייני גירושין. האחרון יידע איזה מידע רלוונטי, באיזה אמצעים ניתן להשיג אותו ויחזיק בניסיון רב שיאפשר לו להשיג אותו באופן סמוי לחלוטין, כל זאת הודות לניסיון וידע מקצועי שיש לו.

בגידה

אולי זו הרגשת החופש והפתיחות המינית של המאה ה-21, אך מנסיוני, קיימים פחות ופחות בני זוג שלא נאפו במהלך נישואיהן, אם הקשר ביניכם עלה על שרטון, סיכוי סביר שבן הזוג מנהל מערכת יחסים צדית ואף ייתכן שמערכת זו היא שהביאה את הקשר ביניכם לפיצוץ. בעל בוגד יחוייב בתשלום הכתובה, אישה בוגדת לעומת זאת תאבד את זכותה לקבלת הכתובה ואת זכותה למזונות אישה. מדובר בסכום משמעותי שיכול לשנות את רמת החיים שלכם בהמשך מקצה לקצה, לכן השקעה  חוקר פרטי לענייני גירושין, עם ניסיון רב בתחום הבגידה יכולה להניב ערך רב, שיחזיר כל פרוטה שהושקעה בו. מעבר לכך, פעמים רבות הרצון לפתוח בהליך גירושין נובע מהחשד שבן הזוג בוגד. אם ברצונך לברר בצורה דיסקרטית אם החשד נכון ולמנוע מצב בו הערכה שגויה גרמה לך לוותר על הקשר בצורה שלא ניתן לשוב ממנה – שכרי בלש פרטי מתאים, באמצעות מעקבים וחקירה סמויה הוא יגיע לאמת, כואבת ככל שתהיה, עדיף שתדעי אותה, ושתהיה מגובה בראיות.
במקרים רבים, חקירה פרטית לקראת גירושין מובילה אותנו להבנת הצורך להתגרש.
כך למשל, במקרה שאנו חושדים שבוגדים / בגדו בנו, שירותיו של משרד חקירות – גירושין הם המאששים לנו את החשדות שלנו ושולחים אותנו לתחילת התהליך במדרגות הרבנות.
עם זאת, גם כאשר אנחנו בתהליכי פרידה ואנחנו רוצים להוכיח שבגדו בנו (מבלי שנדע זאת), שירותיו של חוקר פרטי לגירושין יכולים במקרים רבים להוכיח פעולה כזו, גם אם הבגידה הופסקה (רטרואקטיבית), שהיא משמעותית מאוד בכל הנוגע לאחריות על הגירושין.  ובעלת משמעויות כלכליות כבדות משקל על שני הצדדים.

בגידה היא סיבה מרכזית לגירושין

איומים ואלימות

זה כואב לשמוע, אבל מקרים של אלימות בקשר הזוגי (פיזית / מילולית / כלכלית) הם דיי שכיחים, קל וחומר לקראת הגירושין החוקרים הפרטיים בגעש נתקלים בהם על בסיס קבוע וכואבים בכל פעם מחדש. הצטיידו במכשור מתאים שיתעד את הנעשה, הקליטו מפגשים, והתקינו מצלמות נסתרות, רצוי בליווי של חוקר פרטי מתאים המנוסה בהפעלת והתקנת הציוד. אם עולה הצורך, שקלו אף להשתמש במערך אבטחה פרטית במהלך ההליך עד שתצאו מכלל סכנה. ההקלטות יוכיחו את טענותיכם ויאפשרו לכם להתגונן מפני בן הזוג ולהגן על הילדים.

אורך ההליך

עליכם לקחת בחשבון שתהליך הגירושין נמשך בממוצע שנתיים, בהן ייזרק הרבה רפש, כל חייכם יהיו פתוחים למבחן והצד השני לא יבחל באמצעים. תבואו ערוכים נפשית, עם תחמושת מתאימה ובלי נקיפות מצפון, עדיף שתקדימו תרופה למכה. אם גמרתם אומר בלבכם להתגרש- אל תסתכלו אחורה, כנראה שיש סיבה טובה והתהליך הכרחי, על אף כל החששות הוא בריא לכם ולילדים שלכם שמרגישים היטב מתיחות, צעקות וקשר לא טוב בין הוריהם, שזה לא ירתיע אתכם. בכל מקרה של התלבטות, אל תפחדו לברר, להסתכל ולבדוק, רק שמרו על דיסקרטיות ובמידת הצורך היעזרו בסיוע מאיש מקצוע מתאים. תבואו מוכנים נפשית ופיזית למלחמה, אף על פי שייתכן שבן הזוג שלכם ישמור על קרב נקי, זה לא התרחיש הסביר, ותמיד עדיף להיות ערוכים, כי דווקא בן זוג שנראה תמים עלול לבשל לך הפתעה מהסרטים ולתפוס אותך לא מוכנה.

חשוב שתוודאו שכל מידע שנאסף נאסף בצורה חוקית, זה עלול לחזור אליכם כמו בומרנג, כאשר אתם פונים למשרדי חקירות גירושין, חשוב מאוד שהעבודה תהיה נקיה ומהוקצעת העבודה המקצועית והשמירה על החוק. כל הפרה תפגע בכם בבית המשפט, באמצעות קנסות ופסילה של ראיות, אתם לא רוצים את זה!.

החוקרים הפרטיים בגעש מתמחים בתחום הגירושין, בחקירות פרטיות בעניינים כלכליים ובבשיקת בגידות. אנו מחזיקים בניסיון של שנים רבות במוסדות הביון והבטחון במדינה, ובמגזר הפרטי ונשמח לעמוד לרשותך בכל שעה..

דילוג לתוכן