תפקידו של חוקר פרטי בהליך גירושין

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הליך גירושין הוא עניין משפטי ולצורך כך או נעזרים בעורך דין גירושין, או טוען רבני ואפילו במקרים מסוימים שניהם ביחד. במהלך הליך הגירושין, בין אם מדובר בבית הדין הרבני וגם אם מדובר בבית המשפט לענייני משפחה, נידונים נושאים שונים הקשורים למזונות, חלוקת רכוש ומשמורת על הילדים. אז היכן בדיוק נכנס לתמונה משרד החקירות?

ישנן סיבות שונות מדוע תרצו לפנות לחוקר פרטי במהלך הליך הגירושין. לצערנו הרב במקרים רבים העניינים הופכים להיות מלוכלכים וכל צעד חושב אך ורק על עצמו ומנסה להשיג לעצמו כמה שיותר בעת חלוקת הרכוש ולכן מומלץ מאוד להיעזר גם בשירותיו של חוקר פרטי.

עילת גירושין

רוב הזוגות בישראל התחתנו ברבנות ולצורך גירושין יש צורך בעילת גירושין הלכתית. בגידה היא בהחלט עילה לגירושין ולא רק שהיא עילה לגירושין, אם אישה בגדה בבעלה נשללת ממנה הזכות לכתובתה.

כאשר בני זוג בוגדים, לרוב הצד השני יודע זאת בסופו של דבר. גם אם אין הוכחות, בסופו של דבר לרוב לא ניתן להסתיר את הדברים הללו לנצח. אך כשמדובר בהליך גירושין יש צורך בהוכחות של ממש ומסיבה זו פונים לחוקר פרטי. חוקר פרטי יכול להביא את הראיות המתאימות על מנת להוכיח שהתבצעה בגידה והדבר בהחלט משחק תפקיד חשוב. הסברתי את עניין הכתובה, אך האמת שהדברים הרבה יותר מורכבים. במקרים רבים מתנהל משא ומתן בין עורכי הדין של שני הצדדים ויתכנו גם נסיבות שבהם לא יחשפו את עניין הבגידה, במידה והדבר ישרת את שני הצדדים. אך עצם איסוף הראיות כבר מעניק קלף מיקוח בהליכים המשפטיים.

לא אחת זוגות מחליטים להתגרש ומקבלים על עצמם את המחויבות לסיים זאת יפה ובצורה מכובדת. אך בדרך כלל זה מחזיק מעמד עד הרגע שנכנסים לתמונה עורכי הדין. בסופו של דבר לפני כמה שנים לקחתם על עצמכם התחייבות הדדית אחרת וגם זה לא החזיק מעמד, כך שאל תופתעו עכשיו אם זה לא יסתיים יפה. יתכן שהגבר ציפה לסיים הכל יפה ולהתעלם מעניין הבגידה שהייתה ולצפות לחלוקה שוויונית של הרכוש. אך לאחר שהאישה התייעצה עם עורך הדין הוא עשוי לגלות שהיא דורשת את סכום הכתובה ואז הוא גם מגלה שאין לו שום הוכחה למעשה הבגידה… אילו רק היה פונה לחוקר פרטי בזמן על מנת לאסוף את הראיות, הדברים היו נראים אחרת.

הסתרת רכוש וכספים

כאשר זוגות מתגרשים ישנה גם חלוקה של הרכוש. יתכן וישנו הסכם ממון אשר מסדיר את תנאי החלוקה ויתכן שמדובר בחלוקה על פי הדין הקיים במדינת ישראל. אך גם כאשר העקרונות לפיהם מחולק הרכוש מקובלים עליכם, עדיין יתכן כי העלימו מכם רכוש. יתכן שאחד מבני הזוג עשה כל מיני משחקים, תנועות של כספים ורישום נכסים על שמות אחרים על מנת להציג לבית המשפט מצג שווא לגבי רכושו ויכולותיו הכלכליות. גם במקרים אלו ניתן להיעזר בחוקר פרטי לצורך איתור נכסים.

דילוג לתוכן