חוקר פרטי ירושה

תוכן עניינים

ירושה היא אחד הנושאים הנידונים ביותר בבתי המשפט כיום. חקירת ירושה מערבת תחבולות, גניבות, הונאות וזיופים על ידי כל מיני גורמים תאווי בצע המייחלים לפיסה מכספו של המנוח. לעתים קרובות, גורמים אלה מנצלים את שעת האבל על מנת לבצע פעולות חד צדדיות ולזכות בכספים לא להם.

אף על פי שלפי רוב מדובר על מאבקים בין גורמים שאמורים להיות כולם קרובי משפחה או קרובים אחרים של המנוח, מדובר על מאבקים רוויי יצרים והמעורבים לא בוחלים באמצעים, תכסיסים ותחבולות על מנת להשיג את מבוקשם. 

כאשר יש חשש לניסיון זיוף, הטייה או הפעלת לחץ על המוריש, נוטים היורשים החוקיים לפנות לחוקר פרטי מומלץ, על מנת להוציא את הצדק לאור.

הסיבה שהליך מימוש הצוואה הוא כל כך ייצרי ורווי מאבקים היא שמונח סכום משמעותי של כסף על הכף, לצד רגשות שונים ומשבר קשה בעת מותו של אדם שהיה חלק מרכזי בחייכם. הכל מונח על הכף. הדברים החשובים שעבדתם כל חייכם כדי להשיג, וזאת נוסף למשבר שחוויתם מול האדם שבניתם עמו קן משפחתי ושתכננתם לחיות במחיצתו את שארית חייכם.

 • כסף –
  פסק הדין, או הסכם בין המוטבים  ייקבע את אופן חלוקת הרכוש והנכסים בין כלל היורשים. מדובר בכל ההון שהמנוח צבר לאורך חייו וכל פרומיל עשוי להיות משמעותי. ראיות שתביאו בפני בתי הדין עשויות להטות את הכף לכאן או לכאן ולהגדיל את הנתח שתקבלו.
  • העלמת רכוש: ישנם מקרים רבים בהם גורם עלום מנסה לנצל את המשבר על מנת להעלים רכוש, כסף ונכסים שהיו שייכים למנוח ולהתחלק בין המוטבים כפי שציווה. גורם זה עשוי להיות אדם בעל גישה לאותם כספים שלא מרוצה מההסדר. חקירה כלכלית תאפשר לחשוף את כלל הנכסים שהיו בבעלות המנוח ולאתר תנועות חריגות שבוצעו לקראת ולאחר הסוף. מדובר על כספים משמעותיים שמגיעים לכם ושלפי רוב אינכם יודעים כלל על קיומם.
 • בטחון –
  לעתים, ובמיוחד כאשר מדובר בסכומים משמעותיים ובמשפחות בעלות פרופיל גבוה, המאבקים גולשים אל מחוץ לגבולות בית המשפט לכדי איומים, אלימות והתנכלות. לצורך כך, חוקר פרטי המתמחה בתחום הגירושין ידאג למעקב צמוד אחר הגורמים העוינים ולעתים יבצע אבטחה סמויה עבורכם ועבור היקרים לכם. כמו כן, חוקר פרטי ידאג להביא בהקדם דו"ח לבית המשפט הסוקר את רמת המסוכנות של המעורבים תוך התייחסות להגנתכם מפניו בטווח הארוך.
 • צדק וכבוד למנוח –
  אין סיבה שתבלו את כל חייכם בידיעה שנגזל מכם סכום כסף משמעותי. כמו כן, וודאי תרצו לדעת שהבקשות של יקירכם שהלך זה עתה לעולמו מתקיימות במלואן ושכבודו נשמר גם לאחר מותו. חוקר פרטי צוואות יסייע לכם בהגשמת המטרות הלללו.
 • נאיביות –
  במקרים רבים היורשים החוקיים חיים בתחושת "לי זה לא יקרה", הם לא מאמינים שקרוביהם יפעלו בדרכים שפלות על מנת לנשל אותם מרכושם או מחלקו וכשהם מגלים (אם הם מגלים) השעה עשויה להיות מאוחרת מדיי. ככלל, אנו ממליצים לכם להטיל ספק ולנקוט משנה זהירות. אם מתעורר חשד ולו הקטן ביותר, תוכלו תמיד לפנות לשיחת ייעוץ חינמית במספר 050-5796679.

האם מגיעה לך ירושה שלא קיבלת?

 • חקירות ירושה יכולות לספק לך מידע אודות נכסים המגיעים לך ומחכים לתביעת בעלות מצדך. 
 • משרד חקירות העוסק בירושות יכול לספק תיעוד וראיות במידה ואתה חושד שמישהו התערב בזדון בצוואה ולמעשה גנב את הרכוש המגיע לך על פי חוק.
 • געש חקירות יכולים לסייע, על ידי איסוף מידע הרלוונטי לירושה והוכחת בעלות בפועל.

למה נדרשת חקירה פרטית במימוש ירושה

מוות של אדם קרוב הוא ללא ספק  תהליך אישי וכואב שקשה לערב בו גורמים נוספים. מדוע אם כך, הכרחי לערב חוקר פרטי? האם הוא נחוץ? באילו תחומים חוקר פרטי ירושה מסייע?

זיוף צוואות ומסמכים

אנשים שפלים נוטים לנצל הזדמנויות בדרכים שאפילו לא חלמנו עליהן. גורמים שונים עשויים לזייף את צוואתו של המנוח ומסמכים אחרים בצורה כזו שיסיטו את הממון מהיורשים החוקיים אליהם. אנשים מפגינים יצירתיות מפתיעה בניסיון להשיג לעצמם נתח מהירושה, אל תוותרו על שמגיע לכם.

 

השפעה על המנוח לפני מותו

לעתים מטפלים ומטפלות, אשר שוהים שעות רבות, יחד עם המנוח בטרם הלך לעולמו, מנצלים את חולשתו ותלותם בהם, תלות נפשית, רגשית וחברתית, פועלים בדרכים פסולות של איומים, לחצים נפשיים, אלימות פיזית, מילולית ואף שיבוש דעתו, על מנת להשפיע על הצוואה בחלקה ואף כולה. 

פיקוח על התנאים למימוש הצוואה

לעתים המנוח מתנה את מימוש הצוואה בקיום תנאים בסיסיים. עבורו זו דרך לוודא שיוכל להשפיע גם לאחר לכתו. בין אם מדובר על חתונה, הבאת ילדים או טיפול בגורם אחר. משרד חקירות יוודא שהתנאים הושלמו לפני שהנכסים הכלכליים שהוריש נפרעים.

דיני הירושה בישראל

חוק הירושה הוא שמסדיר את דיני הירושה, הצוואות והעזבונות בישראל, כאשר הירושות נחלקות לשני סוגים עיקריים:

 1. ירושה על פי צוואה – כאשר המת ערך צוואה ובה פירט כיצד לחלק את רכושו. על מנת שהצוואה תהיה תקפה עליה להיעשות בדרכים מסוימות (בכתב יד, בעדים, בפני רשות ובעל פה) בצורה כזו שתשקף את רצון המנוח. חשוב לוודא שאכן הצוואה כשרה ושתנאיה מתקיימים במלואם.
 2. ירושה על פי דין – כאשר אין צוואה חוקית למנוח, החוק בישראל מגדיר מעין ברירת מחדל לחלוקת הרכוש. החלוקה משתנה בהתאם לנסיבות המקרה אך ככלל, היורשים על פי דין עשויים להיות בני הזוג, קרובי משפחתו (עד להורי הוריו וצאצאיהם) או המדינה. חשוב לוודא שאכן לא קיימת צוואה המשקפת את ציוויו של המנוח.

האם בית המשפט יקבל את הראיות שלי? ראיות כשרות בבית משפט בתיקי ירושה

במסגרת הליך הירושה תצטרכו להוכיח את טענותיכם באמצעות ראיות מתאימות. הראיות שתצרפו חייבות לעמוד בקריטריונים המחמירים של בתי המשפט, הקובעים את האיזון בין הצורך לחשוף את האמת לבין עניינים אחרים, כמו הזכות לפרטיות של הצדדים האחרים. במידה והראיות אינן קבילות, ביהמ"ש צפוי לפסול אותן.

דו"ח חקירה של חוקר פרטי מורשה ישמש כראייה קבילה בבית המשפט בסכסוכי ירושה למיניהם. החוקר הפרטי יעיד על תוכן הדו"ח, על מה שראה וצילם במסגרת המעקבים שביצע ויציג מסמכים המגבים את טענותיכם. 

חוקר פרטי מורשה רשאי לאסוף ראיות על פי פקודת הראיות הקבועה בחוק. ככל והראיות נאספו בצורה חוקית הן יוכלו לשמש אתכם בבית המשפט או בבית הדין הרבני כראיות כשרות לתיק. זו אחת הסיבות לחשיבות של בחירת משרד חקירות המחזיק ברישיון ובחוקר פרטי המכיר היטב את דיני הראיות ואת פעולות החקירה המותרות.

תרשים ראיות שמותר לחוקר פרטי לאסוף - ראיות קבילות בבית המשפט
הכללים לפיהם בית המשפט ייקבע האם להתחשב בראייה בתיק הגירושין שלך

כמה דחוף לפנות לחוקר פרטי

מומלץ לפנות לחוקר פרטי מיד עם עליית החשד הראשוני, על מנת שלא לאבד זמן יקר. לקראת הפגישה, עשו את מירב המאמצים על מנת לאסוף מידע רלוונטי, כך תוכלו לייעל את החקירה ולבחון את האסטרטגיה המתאימה ביותר לחקירה. חשוב שתקפידו לשמור על דיסקרטיות על מנת שהצד השני לא יידע שאתם מתכננים לפנות לחוקר פרטי ויעלים ראיות המוכיחות את התנהגותו הפסולה. הפנייה לחוקר פרטי היא בהולה, רצוי שתקדימו את הצד השני בנושא זה, שכן ככל שתתמהמהו כך יגדל הסיכוי שייגרם נזק בלתי הפיך בתיק.

שאלות בנוגע לחקירת צוואות, עזבונות וירושות.

אנו גאים לבצע חקירות ומעקבים בכל הארץ  
אם אתם מחפשים חוקר פרטי במרכז / חוקר פרטי בדרום / חוקר פרטי בצפון, מוזמנים לפנות אלינו.

יש גורמים רבים שישפיעו על עלות החקירה. מה גם שחקירת ירושה וצוואות מאגדת תחתיה מגוון רב של שירותים (מעקבים, חקירות הונאה, חקירות כלכליות, אבטחה סמויה ועוד), בהתאם לאופי התיק וצרכי הלקוח. 

לעתים קרובות, פעולותיו של חוקר פרטי יחסכו לכם כסף רב או יצמצמו נזקים והפסדים כבדים שאתם סופגים. 

תוכלו לקרוא מאמר מקיף שכתבנו בנושא- חוקר פרטי מחירים.

לחלופין, אנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ טלפונית בה נוכל להכיר טוב יותר את המקרה שלכם ולספק מידע ממוקד יותר. בטלפון ובווצאפ: 050-5796679.

ברגע שיש חשד להתנהלות לא תקינה של אחד הצדדים המעורבים, זיוף, או הטייה של הצוואה, פנו לחוקר פרטי. אם צריך להוכיח / לחשוף זיופים והונאות הקשורים בצוואה, לאתר נכסים שניסו להסתיר או להוכיח שגורם כלשהו הטה את דעתו של המנוח באופן פסול, חוקר פרטי הוא האיש שמתאים לעשות את העבודה.

תוכלו ליצור עמנו קשר טלפוני בכל שעה, במספר 050-5796679 או להשאיר פרטים כאן ולברר איך נוכל לעזור במקרה שלכם.

חוקר פרטי, יכול להשיג מידע חוקי, בו אתם מעוניינים ורלוונטי לבעיה מולה אתם ניצבים. לעתים קרובות אתם כלל לא מודעים לעובדה שמתרחשת התנהלות פסולה מאחורי גבכם, שרימו את המת , שעקצו אתכם, שמסתירים מכם נכסים או שמזייפים נכסים. יחד עם זאת, כאשר ההתנהלות של כל הגורמים היא ללא רבב, חוקר פרטי עשוי להיות מיותר ובזבוז של כסף.

אם אתם מתלבטים, אנו מזמינים אתכם לפנות ולקבל שיחת ייעוץ חינמית בה נבדוק אם קיימת התנהלות חשודה המצדיקה העסקה של חוקר פרטי.

מאמרים נוספים מהבלוג שלנו

כיכר אתרים, תל אביב, מרכז הארץ
חקירה פרטית

חוקר פרטי מומלץ

חוקר פרטי מומלץ.  כך תוכלו לבחור אחד כזה. חוששים שהמטפלת מתעללת בילד, או בהורה הסיעודי?  חושבת שבן הזוג מעלים ומסתיר נכסים, בהליך הגירושין?  יש חשש

קרא עוד »

שאלות נפוצות על חוקר פרטי ירושות

מאבקים על ירושה הם עניין שבשגרה. גורמים שונים תאבי בצע שמים את עינם וידם על רכוש שלא שייך להם. אם אתם מרגישים שדברים אינם כשורה, פנו אלינו ואנו נבדוק את הנושא.

המחיר של חקירת ירושה וצוואות מבוסס אך ורק על הפעולות השונות שאנו נדרשים לבצע בתיק זה, כגון: שעות המעקב וסוגי חקירה . בשיחת ייעוץ אסטרטגית (בחינם) תקבלו את המחיר המדוייק לצורך החקירה. נייעץ לכם כיצד לנהוג ומה לעשות.

מניפולציות ופעולות שונות שאנשים ביצעו על מנת להגדיל את חלקם בחלוקת הרכוש כמו זיוף צוואה ומסמכים, סחיטה ואיומים על המנוח לפני מותו ועד תופעות מכוערות ביותר. אנו נסייע לכם לקבל את חלקכם בירושה, בעזרת ראיות שניתן יהיה להשתמש בהן בבתי המשפט.

דילוג לתוכן