חוקר פרטי גניבות

תוכן עניינים

גניבה היא אירוע מטלטל, שבד"כ מפתיע כרעם ביום בהיר. בין אם מדובר על כסף מזומן שנאסף למטרה מסויימת,  רכוש יקר ערך רגשי/כספי, מתכות ייחודיות ויקרות ערך שלא נמצאות בכל מפעל ומשמשות ליצור מוצרים ספציפיים וייחודיים, כימיקלים מאוד יקרים שהדרישה להם גדולה, מוצר בפיתוח שהושקעו בו המון משאבים ואו מוצר מוגמר שהושקעו בו המון משאבים, מכונה צפציפית ומיוחדת יקרת ערך ועוד. ישנם ארועי גניבה שגרמו לקריסת עסקים, בעקבות גניבות מתמשכות ואף בעקבות גניבה בודדת שרוקנה את העסק.  הגניבות הפכו מזמן למכת מדינה, כנופיות רבות – מתוחכמות יותר ופחות אשר פועלות לפי דרישה והזמנה, כמו כן פושעים מזדמנים עוסקים בתחום, מנצלים את המידע המופץ ברשת לגבי שעות היעדרות מהבית, כלי פריצה שניתן להשיג בקלות וגונבים דברי ערך.

במידה ונגנב רכוש בעל שווי משמעותי, רצוי לפנות לחוקר פרטי, על מנת לאתרו. אם אתם זקוקים לסיוע בחקירת גניבה כלשהי, אתם מודמנים לפנות אלינו בכל שעה לשיחת ייעוץ (חינם) בנייד או בוואצסאפ במספר 050-5796679.

סוגי גניבות בהן מטפלים חוקרים פרטיים

חוקרים פרטיים עוסקים במגוון סוגי גניבות. לעתים מדובר בגניבות על ידי פושעים מיומנים עם ציוד מתקדם ולעתים על ידי אנשים פשוטים, לעתים "מבפנים" שזיהו הזדמנות וניצלו אותה על מנת לעשות קופה על חשבונך. בכל המקרים, הכלים שיש לחוקר פרטי יוכל לסייע לך.

פעמים רבות לאחר גניבה תעדיף שלא להוציא כסף נוסף על שנתפסים בעיניך כמיותרים וכלא מועילים. מנקודת מבטך, הגניבה עצמה עלתה לך הון וכעת עדיף לסגור את השיבר על מנת לצמצם נזקים ולהתאושש מהמכה שחטפת. במקרים כאלה אתה אולי תשקול לעשות את הטעות ולקוות לטוב. משרד חקירות העוסק בגניבות יוכל לספק תיעוד לרכוש שנגנב, לאתר את הגנבים, להוכיח את אשמתם וחשוב מכל לסייע לך להשיב את הרכוש שנגנב.

במידה ותתלבט יותר מדיי, אתה עשוי לאבד את חלון ההזדמנויות לסגור על הפושעים ולהשיב את רכושך.

מאיפה גונבים

כיצד להתגונן מגניבות

לפני שנפרט על הדרכים בהן תוכלו להתגונן מגניבות ולצמצם סיכונים, חשוב להדגיש ששום הגנה אינה הרמטית. במידה ולגנב יש מספיק מוטיבציה, הוא יוכל לפרוץ ולגנוב גם מהמקום המוגן ביותר בעולם. הכל שאלה של עלות מול תועלת:

  • האם לגנוב ישתלם לעבור את שכבות ההגנה שהצבתם עבור הסכום הפוטנציאלי שיוכל להרוויח בביתכם / בבית העסק שלכם?
  • האם הסכום שתשקיעו במיגון עולה על פוטנציאל הנזק מגניבה?

קיימים דרכים רבות להתגונן מפני גניבות ולצמצם את הסיכון לגניבות. רצוי שתקבלו ייעוץ מקצועי עם אדם שיידע להתאים את הפתרונות לצרכים ולתקציב שלכם, כך שתקבלו מקסימום הגנה במינימום השקעה. ייעוץ קצר יכול להשתלם מאוד ויאפשר לכם להתגונן בצורה מיטבית על ידי סכום נתון ולהפיק את המירב מהמערכות שברשותכם.

  • אבטחה מדובר כנראה באמצעי היקר ביותר ברשימה ולרוב אנשים פרטיים לא יזדקקו לו. מקומות בהם יש סחורות יקרות או סכומים משמעותיים של כסף יוכלו להעסיק חברות אבטחה ומוקדים שיגנו על נכסיהם מפני גניבות. במידה ואתם יודעים על תקופה המועדת לפורענות (תעבורה גבוהה, הגעת סחורה יקרה או הצטברות של סכום משמעותי בקופה), שקלו לשכור חברת אבטחה באופן נקודתי לאותה תקופה. כמו כן חוקר פרטי יכול לבדוק את רצינות ואיכות המאבטחים על מקומות מסויימים ואף לבצע פעולות שונות (בתאום כמובן).
  • מצלמה סמויה הפתרון היעיל והזול ביותר, אך חשוב לבצע אותו בצורה נכונה. מצלמות גלויות וסמויות, לא רק ירתיעו גנבים למיניהם מביזת העסק מלכתחילה, אלא גם יסייעו לכם לאתר את הרכוש שלכם במהירות אחרי שנגנב. חשוב למקם את המצלמות בהתאם לחוק ובצורה כזו שתיתן כיסוי מקסימלי לנקודות רלוונטיות (כמו הקופה) ובזווית שתאפשר לקלוט את פני הגנב בעת הצורך או את כלי הרכב שאיתו הגיעו לבצע את הפריצה. על מנת שההתקנה תתבצע באופן אופטימאלי, מומלץ לפנות לחוקר פרטי, שיש לו ניסיון בתחום, שיידע להתאים לכם את הציוד הנדרש ולהתקין במקומות הנכונים והספציפיים לכל עסק.
  • סנסורים ומערכות אזעקה – גלאים למיניהם שיפעילו אזעקה (רועשת ושקטה) ירתיעו גנבים ופורצים ויאפשרו לכם לתפוס אותם בשעת מעשה. אלו תקפים בעיקר לשעת המעשה ולא יסייעו לכם אם המנקה מעמיסה חפצים בכיסיה.
  • מיגון הפתחים- שימוש במנעולים ובצילנדרים מתקדמים, כמו גם בדלתות כבדות ובחלונות ייעודיים יקשו על הגנבים את מלאכת הפריצה ויניעו אותם מלנסות, אלא אם כן יש מודיעין ספציפי, שוב מדובר בפתרון שיסייע בעיקר למניעת פריצות.
  • מודיעין עסקיישנה תופעה מוזרה: עובדי מפתח בדרגים שונים, רובם מרוויחים יפה, זכו להערכות גבוהות ולתמריצים, מתחילים להתפטר בתירוצים כאלה ואחרים. ברוב המקרים, עובדים אלה מתחילים לעבוד בחברות מתחרות בארץ ובחו״ל. 
    גונבים ממך מידע ומדליפים למתחריך או שאחד העובדים / השותפים בעסק מועל באמונך, גונב סחורות ומזומנים, חוקר פרטי מיומן יוכל לגלות מי זה, מהיכן הדליפה ולהפסיק אותה. החוקר אף יוכל לסייע בביצוע הערכת סיכונים ובמניעת הישנות של מקרים דומים בעתיד על ידי חידוד ורענון נהלים.
  • כספות- כספת איכותית תסייע לכם להגן על דברי ערך וכסף מזומן. רק אנשים בעלי גישה לכספת (או גנבים מיומנים) יוכלו להגיע אל תכולתה.

פנייה למשרד חקירות לצורך איתור גניבות

זה לא סוד שגניבות הן מכת מדינה, שהמשטרה לא תמיד מצליחה להתמודד איתן בהצלחה (בלשון המעטה). חוקר פרטי יכול להצליח בחקירות בהן נכשלה המשטרה או לא פעלה כלל – משום שיש לו את הכלים והאינטרס להצליח בחקירה עבורכם. במקרים רבים אנשים מתוודעים במהרה לכך שתיק הגניבה שלהם (שלעתים עוסק בסכומים משמעותיים או בחפצים בעלי ערך סנטימנטלי עצום) נסגר. התווית האבסורדית שבד"כ תוצמד לסגירה תהיה "חוסר עניין לציבור" או לחלופין, "עבריין לא נודע". 

וודאי שמעתם אינספור פעמים על תיקי משטרה שלא קיבלו את היחס הראוי, בעיקר גניבות וגניבות קטנות. המשטרה נוטה שלא להשקיע משאבים בתיקים של גניבות והתפרצויות, אלה אם כן הן הופכות לתופעה.

במידה ונגנב ממך דבר מה משמעותי, לא כדאי לעצור בשלב של לאחר הגשת תלונה במשטרה, רצוי לפנות לחוקר פרטי על מנת שיירד לשורש העניין.

החוקר ינסה לאתר את הרכוש שנגנב ואת העבריינים, במטרה להחזיר את הרכוש. כמו כן יאתר נקודות תורפה על מנת למנוע נזק עתידי. 

מחיר החקירה יהיה לפי רוב זול פי עשרות מונים מהנזק שנגרם, כך שאין ספק שמדובר בעסקה משתלמת.

מתי לפנות לחוקר פרטי בגניבה

במקרים רבים, נרצה שהפנייה לחוקר פרטי תהיה ברגע שמתעורר החשד לעניין בעייתי, על מנת שנוכל להקדים תרופה למכה ולצמצם נזקים. יחד עם זאת, במקרה של גניבה, אין מנוס מלגלות על הבעיה רק בדיעבד. לפיכך, בסוג זה של חקירות אלה, הדחיפות היא במעלה עליונה. חשוב לפנות לחוקר פרטי כמה שיותר מהר. במידה ומדובר בסכומים משמעותיים, אף במקביל לפנייה למשטרה. באופן זה תמקסמו את הסיכויים לאתר את הרכוש שנגנב ולהשיב אותו לידכם. חשוב להדגיש כי בכל דקה שעוברת הסיכויים לאתר את הרכוש הולכים ופוחתים, מאחר ואם מדובר בציוד מיוחד על פי רוב מדובר בהזמנת הגניבה. המטרה למנועה מרכוש שנגנב, שיתגלגל הלאה ויעבור לכמה ידיים.

שאלות נפוצות על חוקר פרטי גניבה

מכת הגניבות בארץ הפכה מזמן לעניין שבשגרה. המשטרה לא מצליחה לתת מענה ולרוב סוגרת את התיקים מ"חוסר עניין"/ "חוסר ראיות"/ "עבריין לא נודע"/ כל טייטל אבסורדי אחר. תיקים במשטרה, גם כאלה העוסקים בגניבות משמעותיות שניתן לפתור בקלות יחסית ולהחזיר את הרכוש הגנוב לבעליהן לא תמיד זוכים ליחס הראוי. פנייה לחוקר פרטי, יכולה להיות הפתרון שלכם במידה וחוויתם גניבה.

חקירת גניבה תלויה בכמות השעות והאמצעים הדרושים לביצוע החקירה. חוקר פרטי עם ניסיון וידע בתחום וכן קשרים עם אנשים מסויימים, יוכל לאתר במהירות רכוש שנגנב ולסייע לכם להשיבו. ברוב המקרים, הרווח עבורכם יהיה עשרות מונים מעלות החקירה.

אנו מבצעים את החקירה, בכל מקום בארץ, גם במקומות הקשים ביותר, שאתם יכולים לחשוב עליהם. 

ישנם מגוון אמצעי הגנה גלויים וסמויים היכולים לשמש אתכם. אף הגנה אינה הרמטית ומטרתכם למגן את רכושכם, בצורה כזו שלא יהיה קל לפרוץ ולגנוב. לצורך כך, יש גם מצלמות גלויות וסמויות. תוכלו לקרוא בעמוד על אמצעי מיגון נוספים. התייעצו עם איש מקצוע שיסייע לכם להשיג מקסימום הגנה בצורה היעילה ביותר.

מאמרים נוספים מהבלוג שלנו

כיכר אתרים, תל אביב, מרכז הארץ
חקירה פרטית

חוקר פרטי מומלץ

חוקר פרטי מומלץ.  כך תוכלו לבחור אחד כזה. חוששים שהמטפלת מתעללת בילד, או בהורה הסיעודי?  חושבת שבן הזוג מעלים ומסתיר נכסים, בהליך הגירושין?  יש חשש

קרא עוד »
דילוג לתוכן