ציתותים בעידן הסלולרי, כך תוודאו שאתם מוגנים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לא אחת אנו שומעים על מקרים של אישים שונים להם פרצו לטלפון הסלולרי. מפוליטיקאים ועד סלבס שתמונות אינטימיות שלהם דלפו לרשת. נראה שהעידן הדיגיטלי הביא איתו סיכונים חדשים וחשוב שנהייה מודעים לכך.

תוכן עניינים

למי מאיתנו אין טלפון חכם בכיס? האמת שישנם סיכויים גדולים שאתם אוחזים עכשיו בידיכם טלפון סלולרי וקוראים שורות אלו. הטלפון החכם הוא כלי חשוב המשמש אותנו למטרות שונות, כמו לימודים, עבודה ופנאי. כבר מזמן הטלפון הוא אינו מכשיר המשמש אך ורק לקיום שיחות. לכולנו יש אינספור אפליקציות המשמשות למטרות שונות, ולכן ברור לכולנו שבטלפון גם מסתתר מידע אישי רב אשר לא נרצה שייפול לידיים הלא נכונות. מידע מהטלפון הנייד, אשר נופל לידיים הלא נכונות, יכול לשמש למטרות סחיטה, גנבת זהות, ריגול תעשייתי ועוד.

אך האם הטלפון שלנו באמת מוגן? מי מבטיח לנו שאף אחד לא מצותת לשיחות שלנו או מצליח לשלוף מידע זה או אחר מהטלפון הנייד שלנו. כן, כמובן שזה לא חוקי; במידה ומישהו מאזין לנו זוהי עבירה פלילית חמורה. אך למרות זאת בהחלט מתקיימים ציתותים וריגול של ממש באמצעות טלפונים סלולריים, לכן חשוב שנהיה זהירים.

כיצד מאזינים לסלולר?

אלו המתעסקים בזה עושים שימוש בתכנות שונות ושאר דרכים מתוחכמות המאפשרות להם לחדור לטלפון הנייד שלכם ולהאזין לשיחות. במקרים רבים ישנו צורך בשתילת תוכנה בטלפון הנייד אשר תאפשר להם להשיג את השליטה. שתילת תכנה שכזו היא דבר הרבה יותר פשוט ממה שאתם חושבים ואי אפילו אינה דורשת גישה פיזית למכשיר הטלפון – אפילו באמצעות הודעת אימייל או SMS  עם קישור שהמשתמש יפתח, ניתן להתקין תוכנה שכזו מבלי שהקרבן יהיה מודע לכך.

במידה ותוכנה שכזו הותקנה על הטלפון הסלולרי שלכם, קטנים הסיכויים שתוכלו לגלות זאת לבד, ללא עזרה של חוקרים פרטיים המתמחים בנושא. תוכנות ציתות וריגול אלו נועדו מראש להיות נסתרות וקשות לגילוי. רק בדיקה מקצועית של חוקר פרטי במרכז המתמחה בתחום תוכל להבטיח לכם שמכשיר הטלפון נקי.

למרות שלא תוכלו לגלות זאת לבדכם, יתכנו סימנים מחשידים וכדאי להיות ערניים. הופעת אחד הסימנים או יותר, אינה מעידה בהכרח שמתקיים ציתות. יתכן שמדובר בבאג במכשיר או במערכת ההפעלה. אך רק חוקר פרטי יכול לאשר זאת בוודאות.

סימנים שכדאי לשים אליהם לב:

  • מקרים בהם סוללת הטלפון מתרוקנת במהירות חריגה, גם כאשר הטלפון במצב המתנה. במקרה כזה יתכן שישנה גנבת מידע והטלפון שלכם משדר מידע אל הגורם המצותת ולכן הסוללה אוזלת במהירות.
  • הטלפון מגיב באיטיות למאות שסגרתם את כל היישומים.
  • נשמעים רעשי רקע במהלך השיחות.

שמרו על פרטיות המידע

אם ישנו חשש שמצותתים לכם, מוטב לפנות למשרד חקירות במרכז על מנת לבדוק את הנושא. כאשר אנו אומרים חשש, איננו מתכוונים אך ורק למצבים בהם אתם מרגישים בסימנים מחשידים, אלא לכל מקרה בו יתכן שלמישהו, כמו מתחרה עסקי, יש עניין בציתות לטלפון שלכם. פנו לחוקר פרטי במרכז והזמינו בדיקה. בדיקה שכזו לא רק תחפש את תכנות הריגול, אלא גם תחשוף בפניכם את הכשלים ותסייע לכם להיות מוגנים יותר בעתיד.

רוצים לאסוף מידע? היעזרו בטכנולוגיה!

הציתותים הם כלי נשק בלתי מוגבל שיאפשר לכם להשיג מידע וראיות על כל דבר. היכולת לחדור לעולמו הפרטי של אדם אחר מבלי שיהיה מודע לכך, ולהאזין לערוץ בו הוא מרגיש בנוח לדבר ומשתף במידע שלא אמור להגיע לעינכם – בין אן זו שיחת טלפון, או הודעת ווצאפ – אתם רוצים להיות שם. זה יסייע לכם במקרים של בגידה, גירושים , גניבות, חקירות כלכליות ולהשיג כל סוג אחר של מידע מאדם פרטי. רק וודאו שאתם עושים זאת כדין, אחרת ראיותיכם ייפסלו ותהיו צפויים לתביעות, קנסות וענישה פלילית חמורה..

געש מיצבה את עצמה בטופ של חברות שירותי המידע בארץ, ומעניקה שלל שירותים בתחוום המידע – איסוף, ניתוח, איתור דליפות, והגנת מידע. לייעוץ אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר.

דילוג לתוכן