סוגי בגידות – היכן בוגדים, מתי בוגדים ומה מביא לבגידה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בגידה של בת או בת הזוג היא דבר מאוד קשה מבחינה נפשית; היא עלולה לגרום לתסכול, דיכאון, פגיעה בביטחון העצמי ושלל רגשות שליליים אשר מקשים מאוד לשקם את הקשר אחר כך.  בגידה מוציאה אותנו מהאשליות שאנחנו יחד בטוב וברע והיא דבר קשה מאוד לעיכול. גם גברים וגם נשים בוגדים בבני הזוג ובאופן טבעי ישנם גברים רבים אשר חוששים כי בת הזוג בוגדת בהם או להפך, נשים החוששות כי בן הזוג בוגד בהן. רבים מהמקרים הופכים בסופו של דבר לפניות לחוקר פרטי אשר יבדוק את הנושא. בדרך כלל כאשר ישנה פנייה לחוקר פרטי זה כי הגבר או האישה כבר יודעים שקיימת בגידה אבל הם רק צריכים את ההוכחה לצורך הליך הגירושין. רבים ממקרי הבגידה שנחשפים מובילים בסופו של דבר לסיום הקשר הזוגי, אלו אשר מעוניינים בשיקום הקשר הזוגי בדרך כלל אינם פונים לחוקר פרטי אלא לייעוץ זוגי ופסיכולוגי.

בתור חוקר פרטי המתמודד במקרים רבים עם חקירות הקשורות לבגידה של בני זוג, כתבתי עבורכם מדריך קצר המפרט את הסיבות לבגידה וגם את המקומות אשר בדרך כלל מתרחשים בהם המפגשים האינטימיים.

תוכן עניינים

היכן בוגדים – מה המקומות שבהם מתקיימים המפגשים האינטימיים?

כאשר אחד מבני הזוג בוגד, לצורך העניין נניח שזה הגבר, הוא תמיד יזדקק למקום בו יוכל לקיים את המפגשים עם המאהבת. כאשר הקו המנחה בבחירת המקום יהיה תמיד הרצון לקיים אותם בחשאיות ומבלי שהאישה תוכל לגלות שהגבר בוגד בה. מסיבה זו הגבר ימנע מלקחת את המאהבת למקומות ציבוריים כמו לבלות איתה במסעדה, דבר שיכול להיות מסוכן מבחינתו בעיקר כאשר אנו חיים במדינה קטנה שבה כולם מכירים את כולם ומישהו עלול לראות אותו. כמו כן סביר להניח שירצה לקיים מפגשים בעלי אופי אינטימי ולכן יבחר בבית מלון או בדירות דיסקרטיות.


דירה דיסקרטית במרכז הארץ בה נוהגים לבגוד עם המאהב / ת

כך נראית דירה דיסקרטית – כר פורה לבגידות

בין אם יבחר לעשות זאת בבתי מלון או בדירות דיסקרטיות, הגבר תמיד ישלם במזומן על החדר על מנת לא להשאיר סימני חיוב בדוח החודשי של כרטיס האשראי. הדירות הדיסקרטיות הן בדרך כלל המקום המועדף על אלו אשר בוגדים בבנות זוגן מכיוון שהן תוכננו במיוחד למטרה זו – בילויים אינטימיים דיסקרטיים. הדירות הדיסקרטיות ממוקמות במקומות שקטים בהם אין תנועה רבה של אנשים. הן מאפשרות להחנות את הרכב בחנייה פנימית הנסתרת מהרחוב כך שאם במקרה מישהו יעבור בסביבה הוא לא יוכל לזהות את הרכב החונה שם. אין צורך להזדהות בשם ועל הכול אפשר לשלם במזומן. גם לא צריך לתכנן ולהזמין מקום – כאשר הגבר רואה שיש לו חלון זמן לבלות עם המאהבת הוא יכול פשוט להגיע ולעשות זאת בספונטניות ולשלם על החדר לפי שעות השימוש.

גם צימרים הם מקום בו מתקיימות פגישות של בני זוג עם המאהב או המאהבת. אמנם צימרים אינם מעניקים את הדיסקרטיות המוחלטת של חדרים לפי שעה, אך הם בהחלט מעניקים רמה גדולה של פרטיות – הם בדרך כלל נמצאים במקומות שקטים ומבודדים והרחק מהסביבה המוכרת. הבעיה היחידה בצימרים היא שהם דורשים יותר תכנון וסיפור כיסוי כמו נסיעה לחו“ל.

ישנם גם כאלו אשר יקיימו את המפגשים בביתם, אך יש בזה סיכון רב. הגבר יעשה זאת רק כאשר אין אף אחד בבית ואין סיכוי שמישהו פתאום יכנס באמצע. למשל כאשר האישה נמצאת בחו“ל. יש בזה סיכון מאוד גבוה ולכן סביר להניח שהגבר יעדיף חדרים לפי שעה. גם אם הגבר יודע בוודאות שאין סיכוי שהאישה תגיע באמצע, תמיד יכולה להישאר איזו שערה של המאהבת על המיטה, דבר אשר יגרום לאישה להבין מייד כי אישה זרה הייתה במיטה. מקרה מפורסם של בגידה אשר התגלה הוא בנישואיו הראשונים של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אשר אשתו הבחינה בשערה של אישה על חולצתו ומייד הבינה כי בגד בה.

כאשר חוקר פרטי נדרש לגלות אם גבר או אישה בוגדים בבן/בת הזוג, ישנם אמצעים שונים בעזרתם הוא יכול לגלות את האמת,  חלקם פשוטים למדי. אחד הכלים החשובים הוא בדיקת החיובים בכרטיס האשראי – ניתן לבדוק את החיובים בכרטיס האשראי ולראות הם היה תשלום לבתי מלון, מסעדות, משלוחי פרחים, חנויות תכשיטים ואפילו חיובים בתחנות דלק שאינן באזורים בהן הגבר או האישה בדרך כלל מסתובבים. גם היסטוריית הגלישה באינטרנט יכולה להגיד לנו הרבה, למשל אם נמצא בהיסטוריה חיפוש אחר מקומות בהן יש דירות דיסקרטיות וחדרים לפי שעה.

 

הסתרת האמת – כיצד בני זוג מסתירים את הבגידה וכיצד חוקר פרטי חושף אותה

על מנת לבצע בגידה יש להשתמש בתירוצים וסיפורים שונים לבת בן הזוג, סיפורים אשר יהוו סיפור כיסוי למעשה הבגידה. למעשה כל שינוי קיצוני וחדש בסדר היום הוא סיבה להדליק נורה אדומה. למשל כאשר אחד מבני הזוג מתחיל להישאר עד מאוחר בעבודה והדבר מלווה בסיפורים על לקוח חשוב, עומס עבודה, ספירת מלאי… בדרך כלל גם מתלווה סיפור מדוע לא יהיה זמן בטלפון, כמו למשל יש לנו פגישה עם לקוח חשוב והבוס הכריח אותו לכבות את הטלפון הנייד.

ישנם גם סימנים מחשידים כמו אישה או גבר שפתאום מקפידים יותר על הופעה חיצונית; קונים בגדים חדשים, בושם חדש וחוזרים הביתה מבושמים שלא כתמול שלשום. רגישות יתר לפרטיות הטלפון הנייד, שיחות מה“עבודה“ בשעת לילה מאוחרת להן עונים בחדר אחר…

 מה מביא לבגידה – הגורמים הנפוצים לבגידה אליהם נחשפתי כחוקר פרטי

חוקרים שונים, (הפעם אני מתכוון לחוקרים אקדמיים מתחום הפסיכולוגיה, לא חוקרים פרטיים…) חקרו את הנושא ומצאו סיבות שונות לבגידה. מסתבר שבגידה לא מתרחשת סתם כך, יש לה מניעים פסיכולוגיים שכדאי להבין אותם. הבנת הנסיבות תוכל אפילו לסייע להתמודד עם הבעיה מראש ולמנוע את המצב של בגידה. בסופו של דבר בגידה היא ביטוי של מצוקה כלשהי.  ישנה הנחה שגבר הבוגד באשתו או אישה הבוגדת בבעלה, אינם אוהבים אחד את השני, אך האמת שהמחקרים מראים שזה לא בהכרח המצב ובמקרים רבות הבגידה מלווה בהרבה רגשות אשם. להלן כמה סיבות נפוצות:

  1.   התמכרות למין – התמכרות למין היא התנהגות כפייתית וחסרת שליטה בכל הנוגע ליחסי מין. אנשים אשר סובלים מבעיה זו לעתים מפיקים גם הנאה מעצם הסיכון להיתפס. זהו מקרה קיצוני אשר מתמודדים איתו באמצעות טיפול פסיכולוגי.
  2.   תסכולים – יחסי זוגיות הם אינם דבר פשוט ובהחלט ישנו מצב שבו אחד מבני הזוג, או שניהם, סובל מתסכולים שונים אשר הם אינם מצליחים לפתור באמצעות תקשורת. התסכול האישי עלול להפוך לאיזו נקמה באמצעות בגידה. הגבר או האישה יחפשו למלא את מה שחסר להם בחיי הנישואין באמצעות הבגידה. תופעות שכאלו ניתן למצוא אצל זוגות שנמצאים במערכת יחסים של ריבים רבים המונעים מהם להגיע לסיטואציות אינטימיות.
  3.   בגידות לאחר שנות נישואין רבות – ישנם מקרים של בגידה המתרחשים לאחר שנים רבות של נישואין, כאשר הילדים גדלים. פתאום בני הזוג רוצים לחוות דברים מרגשים ומטילים ספק בהמשך חיי הנישואין המשותפים וכך מחפשים מאהב/מאהבת על מנת לבחון את הנושא.
  4.   פחד מקרבה – זהו אחד המקרים המעניינים ביותר של בגידה. ישנם אנשים אשר הקרבה והאינטימיות יוצרת אצלם פחד וכך הם יגררו ליצירת קונפליקטים אשר מרחיקים בין בני הזוג. הבגידה תאפשר להם לחוות ריגושים אינטימיים ללא הפחד מהקרבה והמחויבות. כך הם ירגישו יותר חופשיים.
  5.   בגידות לאחר לידה – בעת הלידה האישה עוברת מהפך של ממש, גם מהפך נפשי וגם מהפך גופני וזהו מצב חדש עבור הגבר שלא ממש עובר מהפך. צרכיו המיניים של הגבר נשארו כפי שהיו והוא עלול להרגיש כאילו הוא נדחק הצידה ומתוך המצוקה שלו עלולים להתרחש מקרים של בגידה.
  6.   כאשר הקשר נהיה שגרתי – לפעמים בחלוף הזמן הקשר הופך להיות דבר שגרתי. פשוט מחויבות הדדית נטולת ריגושים ואז בני הזוג עלולים לחפש את הריגושים במקומות אחרים. מסיבה זו חשוב תמיד להשקיע בקשר ולשמר את הרומנטיקה.
  7.   סוף האהבה – כפי שכבר אמרנו, לא תמיד בגידה משמעותה שלא קיימת אהבה בין בני הזוג. אך בהחלט ישנם מקרים בהם זוהי הסיבה, או לפחות כאשר אחד הצדדים בטוח שהצד השני כבר לא אוהב אותו ומוצא זאת כתירוץ לבגוד.
  8.   בגידות לסיום חיי הנישואין – ישנם בני זוג אשר מעוניינים לסיים את חי הנישואין ולכן הם בוחרים בבגידה בצורה מודעת. המטרה של הבגידה היא למצוא תחליף לחיי הנישואין אשר יעניק להם סוג של גשר ומעבר חלק למערכת זוגית חדשה. 

אם את/ה חוששים שבן/בת הזוג בוגד/ת ורוצים להסיר את הספקות, אתם מוזמנים לפנות בדיסקרטיות לחוקר פרטי אשר יבדוק את הנושא ובהתאם למקרה יסיר את החשש או יביא לכם את ההוכחות לבגידה. חוקר פרטי מתנהל בדיסקרטיות ורגישות רבה וכל המידע והראיות שישיג יוצגו אך ורק בפני מי ששכר אותו לביצוע העבודה. חוקר פרטי שם דגש גדול על איסוף ראיות בצורה חוקית על מנת שיהיו קבילות בבתי משפט במידת הצורך.

דילוג לתוכן