חוקר פרטי – מצלמות סמויות ומצלמות נסתרות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אחד הכלים שחוקרים פרטיים משתמשים בו על מנת לחשוף את האמת הוא מצלמות סמויות. מצלמות סמויות הן כמו העיניים שלנו בכל מיני מקומות; בעזרתן אנו יכולים לדעת מה קורה בבית או בעסק כאשר איננו נמצאים בסביבה. כאשר המצלמות נסתרות, אף אחד לא מודע לקיומן ולכן אנו יכולים לראות את הדברים כפי שהם באמת. מצלמות סמויות הן כלי מאוד חזק וכל עוד לא מבצעים הקלטה קולית, לא חל עליהן החוק של האזנת סתר והן חוקיות ואף קבילות בבית המשפט.

מצלמות סמויות לעסק

ישנן סיבות רבות מדוע בעל העסק יזמין התקנת מצלמות סמויות. כאשר יש לך עסק אתה רוצה לדעת בדיוק מה קורה בו, בכל רגע נתון. יש לך סיבות טובות, כולנו יודעים שהיום אי אפשר לסמוך על אף אחד. בעלי עסקים שהתקינו מצלמות סמויות נתקלו במקרים רבים בבטלת עובדים, אך זה היה המקרה הטוב. במקרים אחרים התגלו גנבות של כסף ורכוש על ידי עובדים בעסק; מקרים של חבלות בציוד ומכונות; מקרים של ריגול תעשייתי (למשל צילום מסמכים) ועוד.

ללא השימוש במצלמות סמויות בעל העסק לא ידע מי הם העובדים המתבטלים; מי מהעובדים גונב את רכושו; מי מחבל בציוד ומי מעביר מידע למתחרים. אלו הם דברים אשר יכולים להיות הרסניים עבור העסק ואף עסק לא יהיה מעוניין בהם. לכן ברור שאם אפשר לגלות מקרים אלו באמצעות מצלמות סמויות, כל בעל עסק ירצה להתקינן.

מצלמות סמויות לבית

לא רק בעלי עסקים מתקינים מצלמות סמויות, גם בבתים פרטים ישנם אנשים אשר רוצים להתקין מצלמות סמויות ולהישאר בשליטה מלאה. מקרים כאלו נפוצים מאוד כאשר ישנם ילדים קטנים בבית, או קשישים, השוהים עם מטפלים. באופן טבעי אנו דואגים למשפחתנו וחרדים מהמקרים עליהם שמענו בחדשות, מקרים מזעזעים של התעללויות בחסרי ישע; לכן רבים מעוניינים בהתקנת מצלמות סמויות על מנת להיות בטוחים שמקרים שכאלו אינם מתרחשים מתחת לאפם.

התקנת מצלמות סמויות

התקנת מצלמות סמויות, בבית או בעסק, דורשת התחשבות בחוק, תכנון טכני ותכנון אסטרטגי;

התקנת מצלמות סמויות מתחילה קודם כל בהגדרת מטרות. עלינו לשבת עם מזמין העבודה ולהבין מה הם החשדות שיש לו ובהתאם לכך להחליט כיצד להשתמש במצלמות. יש לדעת היכן למקם אותן וכיצד להסתיר אותן; באיזה סוג של מצלמות להשתמש; מהן הראיות שאנו רוצים להשיג וכיצד נשתמש בהן בצורה משפטית.

אם גם אתם חושדים בדברים לא כשרים ורוצים להסיר את הספק, מצלמות סמויות הן הדרך לגילוי האמת. מצלמות סמויות הן יותר אפקטיביות ממצלמות גלויות. למצלמות גלויות ישנו אפקט התרעתי, אך מי שרוצה לגנוב ויודע שהוא מצולם יחפש את הדרכים להצניע את גנבותיו ולהסתירן מהמצלמות.

דילוג לתוכן