מעקב

געש חקירות

כלי העבודה במעקב

ציוד מקצועי ומתקדם קובע את איכותו של המעקב, התצפית ויכול להביא להצלחתו או לכישלונו.
ברשות געש ציוד למעקבים ותצפיות מתקדם הדרוש לכל סוגי החקירות.

ככל שציוד המעקב מתקדם, ממוזער ומוסתר יותר, כך סיכויי הצלחת המעקב גבוהים יותר.

מצלמות וידאו, מצלמות נסתרות לסוגיהן, מצלמות המותאמות לצילום וידאו ביום ובלילה.

ציוד להקלטות סמויות, ציוד להאזנות.

תיקים סמויים בגדים המאפשרים לנו להתחפש ולהתמזג בסביבת המעקב.

מחשבים מתקדמים, מכשירי GPS מתוחכמים- הפועלים על ידי רשת לוויינים ונותנים בזמן אמת מידע מדויק על מיקום האובייקט.

מהו מעקב

מהו מעקב בגעש חקירות?

מעקבים ותצפיות הם לרוב חלק בלתי נפרד מהחקירה ומבוצעים במטרה לאסוף מידע או ראיות. מעקב מתבצע ברוב סוגי החקירות: חקירת בגידה, גניבה, חקירה פלילית, איסוף מידע עסקי, חקירות כלכליות וכו'. המעקבים והתצפיות בגעש חקירות מתבצעים באמצעות טכניקות מתקדמות וצוות חוקרים מקצועי ומיומן בעל ניסיון עשיר בכל סוגי החקירה . לפני כל מעקב ותצפית אנו מבצעים תחקיר מקדים על מנת לאסוף כמה שיותר מידע שיסייע לנו לבצע את המשימה ביעילות. לאחר שאספנו את המידע הרלוונטי אודות אובייקט המעקב, אנחנו עוברים לשלב ביצוע המעקב עצמו.

חשיבות איסוף המידע במהלך מעקב

חוקר פרטי משקיע משאבים וזמן רב בתהליך איסוף הראיות. ביצוע מעקבים ותצפיות בצורה יסודית ומקצועית היא חשובה מאין כמוה בשל העובדה שהמידע שייאסף במהלך החקירה עשוי להוות ראיה בבית משפט. חוקר פרטי בעל ניסיון, ידע כיצד לבצע את איסוף הראיות בדרך נכונה וחוקית, כך שיתקבלו בבית המשפט. ראיות שנאספו בצורה בלתי מקצועית עלולים להיפסל על ידי השופט ולפגוע בלקוח. לעיתים, יתבקש החוקר הפרטי שביצע את המעקבים, להעיד בבית המשפט ולהוכיח כי הראיות נאספו בצורה חוקית ומקצועית. מעקבים סמויים מעקבים או תצפיות מבוצעים לרוב על ידי כלי רכב סמויים, אשר מתמזגים בטבעיות בסביבה ואינם מושכים תשומת לב. את מלאכת איסוף הראיות אנחנו עושים בגעש באמצעות ציוד משוכלל וחדשני: מצלמות נסתרות, מכשירי מעקב והקלטה ומכשירי עזר נוספים. שימוש בציוד מתקדם מסייע לצוות לשמור על המעקב סמוי ומונע את חשיפתו.

טכניקות עבודה במהלך מעקבים

בגעש חקירות המעקבים מתבצעים על ידי שני חוקרים, הנעים ברכבים שונים ונפרדים – בדר"כ ברכב פרטי ועל אופנוע. המטרה היא לשמור כל הזמן על מצב של מעקב צמוד ובמידה ותנאי השטח מייצרים הפרעה לאחד החוקרים (פקקים, סמטאות, מעבר בדרך שרכב לא יכול לעבור וכו'), יוכל החוקר השני להמשיך במעקב ולא לאבד את האובייקט. במהלך המעקב אנחנו משתמשים במספר רכבי תצפית אשר נמצאים בתקשורת ישירה ביניהם. שימוש במספר רכבים במקביל, מקטין משמעותית את הסיכון שבחשיפת המעקב על ידי האובייקט. במקרים רבים, במידת הצורך, נבצע מעקב באמצעות כלי רכב בעלי חלונות כהים – על מנת להסוות את ציוד הצילום. מעקבים ותצפיות, הן חלק חשוב מאוד בעבודתו של החוקר הפרטי.  

האם מעקבים זה חוקי?

מובן שלא כל מעקב הוא חוקי, החוק מכיר בזכות הבסיסית של אדם לפרטיות. אדם פרטי המבצע מעקבים באופן עצמאי עשוי למצוא עצמו מואשם בפלילים, בשל הפרת של אינספור הוראות הקבועות בחוק. מעקב יכול להתבצע רק ע"י חוקר פרטי מורשה, בעל רשיון מתאים ממשרד המשפטים בהתקיים התנאים המתאימים לביצוע המעקב. 

האם בית המשפט יקבל ראיות שנאספו במעקב?

הכללים לקבילות ראיות קבועים בחוק. כללי האצבע מפורטים בתרשים הבא:תרשים ראיות שמותר לחוקר פרטי לאסוף - ראיות קבילות בבית המשפט

כדאי לקרוא

האזנות וציתותים

האם מאזינים לי בנייד

לכל אחד מאתנו יש טלפון נייד, טלפון שאותו איננו מניחים לרגע אחד. אנו לוקחים אותו לכל מקום שבו אנו הולכים ותמיד מוודאים שתהיה לו סלולה

קרא עוד »
חקירה פרטית

חשיפת מתחזים

לא אחת אנו שומעים על מקרים של מתחזים המגיעים לכותרות החדשות. אולי אלו אנשים שיכלו להיות כישרונות גדולים בעולם הקולנוע או התאטרון, אך בפועל הם

קרא עוד »
כלכלי

חקירות בחברות ובארגונים

חלק גדול מהשירות של משרדי חקירות הוא עבור חברות וארגונים הנזקקים לשירותי חקירות פרטיות. יכולות להיות נסיבות שונות בהן נדרשת חקירה. סביבת העסקים מציבה בפני

קרא עוד »

משרד חקירות - געש

געש חקירות ושירותי מידע, הינו משרד חקירות פרטי הפועל ברישיון משרד המשפטים לעסוק בחקירות פרטיות. כל החוקרים הפרטיים המועסקים במשרדינו הינם בעלי רישיון, ממשרד המשפטים, לעסוק בחקירות. כל פעולות החקירה המבוצעים על ידינו מבוצעים במסגרת החוק!

קבילות הראיות

משרד חקירות מקצועי, ישמור ויקפיד על חוקיות איסוף הראיות, וכך יאפשר שימוש בהן מול רשויות החוק. חוקר פרטי מיומן ישלוט בחוק ובמגבלות החלות עליו ויקפיד להשיג את הראיות בצורה תקינה כדי למקסם את ההישגים.

חוקר פרטי

עוסק באיסוף מידע למען לקוחותיו ועוסק במגוון תחומים: הונאה, אישות (בגידה / גירושין, ריגול עסקי, חקירות כלכליות, מהימנות עובדים ועוד.

דילוג לתוכן