מעילות בארגון וגנבות עובדים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כל בעל עסק רוצה לסמוך על העובדים שלו ולדעת שהם עושים את הכל על מנת לשמור ולקדם את האינטרסים של העסק. סביבה עסקית בריאה היא סביבה שבה יש יחסי אמון ותחושה של מחויבות הדדית. אך לצערנו הרב בחיים זה לא תמיד כך. עסקים רבים נתקלים בבעיות של גנבות בעסק, מעילות בכספים, חבלות ואפילו ריגול תעשייתי  – כולם מידי עובדים אשר אמורים לשרת את האינטרס של העסק אך מסיבות שונות פועלים נגד העסק ובעליו. מצבים שכאלו משאירים תחושה קשה מאוד אצל בעלי העסקים וכמובן גם גורמים נזק כלכלי לעסק. במקרים רבים בעלי עסקים בוחרים להתמודד עם סוגיה זו בעזרת משרד חקירות. משרד חקירות יכול להשתמש באמצעים שונים, כמו למשל מצלמה נסתרת, על מנת לחשוף מעילות וגנבות ולהביא גם את הראיות המשפטיות.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הנושא של מעילות או גנבות בעסק הוא דווקא באמצעות מניעה. חלק מתהליך המניעה אינו קשור בשום צורה לחוקר פרטי. באחריותו של כל בעל עסק לבחור בזהירות את העובדים שלו ולקבוע נעלי עבודה אשר יקשו על ביצוע גנבות ומעילות. כמו למשל שיטות של ספירות מלאי אשר יזהו לסייע חוסרים במלאי באופן מיידי. אך משרד חקירות בהחלט יכול לסייע גם בתהליכי המניעה. למשל ניתן לעשות זאת באמצעות מצלמות נסתרות, גלויות ואפילו מצלמות דמי המייצרות הרתעה.

גיוס עובדים בכירים

במקרים רבים, ככל שהעובד יותר בכיר ואולי אפילו שותף בעסק, כך הסכנה יותר גדולה. ככל שהוא יותר בכיר כך יש לו יותר ידע וגישה והסכנה יותר גדולה. חוקר פרטי יכול לסייע לכם גם בביצוע בדיקות רקע, למשל כאשר תרצו להכניס שותף. חשוב שתדעו מי העובד לפני שתפקידו בידיו אחריות, למשל אם לעובד יש בעיות הימורים או בעיות סמים, או היסטוריה בעייתית, הוא בסיכון גדול יותר לביצוע מעשה שכזה. משרד חקירות יכול לבדוק ולגלות האם יש סימנם שצריכים להדליק אצלכם נורה אדומה כאשר אתם מגייסים עובדים בכירים או מכניסים שותפים לעסק.

זיהוי ותפיסת גנבים

ישנם מקרים בהם בעלי העסק רואים בבירור שישנן גנבות. הם אולי לא יודעים מי ואיך, אך מנגנוני הבקרה של הכספים והשליטה במלאי בהחלט מראים שמשהו אינו מתאזן וישנם חוסרים. במקרים שכאלו יש להתנהל בזהירות. אתם תרצו לתפוס את הגנב כמה שיותר מהר אבל גם לא תרצו לעשות האשמות שווא כלפי עובדים וחפים מפשע. זוהי בדיוק הנקודה שבה חוקר פרטי יכול לסייע לכם. חוקר פרטי המשתמש בשיטות שונות, ביניהן גם מצלמות נסתרות, אך לא רק, יכול להגיע לחקר האמת – למצוא מי גנב את הסחורה או הכספים, מהן שיטות העבודה שלו וגם את הראיות הדרושות לצורך העמדת הגנב לדין.

אם ברשותך עסק וקיים חשד לגניבות ומעילות מצד העובדים שלך, אנו מזמינים אותך לפנות לייעוץ מקצועי של חוקר פרטי מטעם געש חקירות.

דילוג לתוכן