כל הנורות האדומות שהילד עובר התעללות בגן/פעוטון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הסיוט של כל הורה הוא לגלות שהילד שלו עבר התעללות כלשהי בפעוטון או בגן הילדים. בכל פעם שמקרה מצער שכזה מגיע אל הכותרות, הדבר מדיר שינה מכל הורה אשר חרד כי אולי מקרים שכאלו מתרחשים בגן הילדים או הפעוטון של הילד שלו והוא אינו מודע לכך. אנו ההורים בהחלט צריכים להיות ערניים ואפילו חשדניים, אך גם זהירים. בוודאי שלא נרצה להאשים סתם, רק מתוך פרנויה. הורים רבים אשר חוששים ממקרים שכאלו לעתים פונים למשרד חקירות ומבקשים להקצות חוקר פרטי לבדיקת הנושא. לחוקר פרטי ישנן שיטות שונות להגיע אל האמת ולאסוף ראיות, כמו למשל שימוש במצלמה נסתרת. אך בטרם פונים למשרד חקירות על ההורים להיות ערניים לסימנים מחשידים.

ההורים בדרך כלל מחפשים סימנים ברורים של אלימות והופכים להיות חשדניים לגבי כל שריטה. לא כל פציעה של התינוק או הילד מעידה על התעללות ויש לקחת בחשבון שאלו המתעללים נזהרים מאוד לא להשאיר סימנים למעשיהם. אז אין יודעים? להלן רשימה של כמה סימנים מחשידים אשר צריכים להדליק אצלכם נורה אדומה. אם נתקלתם בסימנים אלו מומלץ לפנות מייד לחוקר פרטי ולקבל ייעוץ כיצד לנהוג.

סימני אזהרה

 1. הפרעות שינה – בדרך כלל כאשר הילדים מגיעים לגיל שנתיים יש להם מחזור שינה סדיר. אך במידה וישנם שינויים קיצוניים, יקיצות תכופות אשר לפעמים מלוות בבכי וצעקות, זהו סימן מחשיד. אך חשוב לקחת את הדברים בפרופורציה, יתכנו גם סיבות אחרות אשר אינן קשורות להתעללות.

  תינוק שחווה התעללות כנראה יסבול מהפרעות שינה
  "ישן כמו תינוק" – תינוק שסובל מהתעללות יסבול גם מהפרעות שינה.
 2. נסיגה התפתחותית – אנו ההורים מנהלים מעקב צמוד אחרי התפתחות הילדים. מקרים של התעללות יכולים לא רק לגרום להאטה בהתפתחות אלא לנסיגה של ממש. לדוגמה ילד שכבר התחיל לדבר ופתאום נראה שבמקום להשתפר הוא דווקא נסוג לאחור, זוהי יכולה להיות תוצאה של התעללות.
 3. בהלה פתאומית – כאשר הילד נבהל ואפילו משתתק מרעשים חזקים או פתאומיים זהו סימן מעורר חשד.
 4. פחד מאנשים מוכרים – זהו דבר טבעי שלפעוט תהיה מידה מסוימת של חרדה מפני זרים. אך כאשר מבחינים במצב בו התינוק מגלה סימני חרדה כלפי אדם שבעבר לא חשש ממנו, זהו סימן מדאיג מאוד.
 5. שינויי התנהגות קיצוניים – ילדים שעוברים התעללות פיזית, מינית או נפשית עלולים לעבור שינויי התנהגות חריגים. למשל אם הילד פתאום הופך לאלים או שהוא מסתגר או שמתבטא פתאום בצורה יוצאת דופן זהו עוד סימן מעורר חשד. על מנת לוודא שהילד שלכם נמצא בסביבה בטוחה, עליכם לברר מה קורה בגן בשעות שאינכם פוקחים עליו עין.
 6. ציורי ילדים – ילדים נוטים לבטא את עולמם בציורים, הציורים עשויים להיות אבסטרקטיים מאוד, אך במקרים רבים הם מבטאים סימנים להתעללות. לא קל לפרש את ציורי הילדים אך אם יש לכם חשש תוכלו להיוועץ באנשי מקצוע מהתחום הפסיכולוגי המיומנים בכך או לפנות למשרד חקירות שיברר אם יש סיבה בגללה הילד מצייר ציורים מעוררי דאגה.
 7. בעיות ראייה – כאשר הפעוטות עוברים טלטולים הדבר גורם לדימומים ברשתית. אם נראה לכם שפתאום לילד ישנן בעיות ראייה ברור שיש צורך בבדיקת עיניים. אך במידה והבדיקה תראה שזה כתוצאה מדימום בקשתית זוהי נורה אדומה עבורכם, השתמשו בכל האמצעים העומדים לרשותכם על מנת לברר מה מקור הדימום (מעקבים, מצלמות וסיוע של חוקרים פרטיים המתמחים בתחום הפלילי).

שוב נזכיר לכם שעליכם להיות ערניים, זהירים ואחראיים. במידה ויש לכם חשדות תוכלו לפנות למשרדי חקירות, שם תוכלו לקבל הדרכה וייעוץ. למשרד חקירות ישנם אמצעים שונים להגיע לחקר האמת, כולל שימוש במצלמות נסתרות.

אם אחת מהנורות הנ"ל נדלקה, ואתם חוששים לשלום הפעוט, חסכו ממנו כאב ומכם דאגה וייסורי מצפון, והקדימו לצלצל למשרד החקירות שלנו, המתמחה בחקירות מסוג זה.

5/5 - (4 votes)
דילוג לתוכן