חשיפת שקרים בהליכי גירושין

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כאשר אתם מתאהבים הכל נראה נפלא. אתם לוקחים על עצמכם את המחויבות לחיות חיי זוגיות והכל נראה ורוד. אך עם השנים דברים משתנים והיחסים עלולים להפוך למשהו אחר ממה שציפיתם ואז אתם מעוניינים להתגרש. כאשר זוגות נכנסים להליכי גירושים הם עשויים לגלות את הצד המכוער ביותר של בני הזוג. אמנם לא תמיד, בהחלט ישנם זוגות שהצליחו לפרק את החבילה בצורה חיובית ואף להמשיך לשמור על יחסים טובים גם אחר כך, אך לא כל המקרים הם כאלו. לעתים הליך הגירושין הופך להיות מלוכלך, אלים ובני הזוג שהכרתם משנים את התנהגותם. הם עשויים להשתמש בטקטיקות מלוכלכות ולשקר בלי למצמץ. גם כאשר אתם יודעים שמדובר בשקר, אינכם יכולים להוכיח זאת.

סוגי שקרים בהליך גירושין

ישנם כמה סוגי שקרים שאתם עלולים להיתקל בהם במהלך ההליך, שקרים אשר יכולים להשפיע על פסיקת בית המשפט או בית הדין הרבני.

התכחשות למעשה בגידה – בגידה יכולה לשנות הרבה בענייני הגירושין. לדוגמה, אישה שבגדה בבעלה אינה זכאית לסכום הכתובה. יתכן שבת הזוג בגדה, הבעל גילה זאת, הם גם התעמתו בנושא ובסוף החליטו להתגרש. למרות שבני הזוג יודעים את האמת, האישה מבינה שלבעלה אין הוכחה ולכן היא מכחישה את הבגידה. זוהי הסיבה מדוע רבים מקדימים לפנות למשרד חקירות, זאת על מנת לאסוף את הראיות (בעלות תוקף משפטי) למקרה הבגידה.

האשמות שווא – עוד סוג של שקר הוא האשמות שווא במהלך הליך הגירושין. מסיבות שונות, כמו למשל מאבקי משמורת על הילדים או ניסיון להשיג עילת גירושין, יתכנו האשמות שווא. למשל לא אחת היו מקרים בהם הייתה האשמת שווא של שימוש באלימות. האשמת שווא היא דבר מצער לא פחות מאשר מקרים שבהם אכן הייתה אלימות. לפעמים אין מדובר בהאשמות שווא, אלא ניסיון של ממש לגרור את בני הזוג לאלימות. חשוב לקחת אחריות אישית ולא ליפול ! במידה ובני הזוג מאיימים שיטפלו עליכם האשמות שווא של אלימות, חשוב לתעד גם את האיום. היעזרו בחוקר פרטי על מנת לעשות זאת בצורה הנכונה.

הסתרת רכוש –  עוד שקר שאתם יכולים להיתקל בו הוא הברחה והסתרה של רכוש. אם תדעו שזה שקר זה כבר טוב, אבל במקרים רבים יתכן שישנו רכוש שהוסתר מכם במשך זמן רב ואינכם יודעים עליו. על מנת לבדוק זאת יש לפנות לחוקר פרטי. חוקרים פרטיים מכירים את כל השיטות להסתרת רכוש במסגרת עסקאות פיקטיביות, העברת בעלות, פתיחת חשבונות בנק בחו“ל וכו. חוקר פרטי יודע לאתר את כל אותם הנכסים שמנסים להסתיר מכם.

דילוג לתוכן