חשיפת מתחזים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לא אחת אנו שומעים על מקרים של מתחזים המגיעים לכותרות החדשות. אולי אלו אנשים שיכלו להיות כישרונות גדולים בעולם הקולנוע או התאטרון, אך בפועל הם מקדישים את היכולות שלהם למעשי הונאה. למשל אלו יכולים להיות אנשים המתחזים לבעלי מקצוע מסוימים למרות שלא הוסמכו לכך; אנשים המתחזים לבעלי אמצעים כלכליים שאין להם על מנת להשיג מטרות מסוימות. במקרים רבים מתחזים אפילו משחקים ברגשות של אנשים ומפתחים קשרים בעלי אופי רומנטי המבוססים על שקר אחד גדול שכל מטרתו היא הונאה וניצול. כבר התרחשו מקרים רבים בהם גברים מתחזים ניצלו נשים, ולהפך. ישנם סיפורים על מתחזים אשר בקלות יכולים להיות תסריט לסרט הוליוודי.

מתחזים תמיד היו ותמיד יהיו, אך העולם שלנו משתנה והמתחזים עשויים להשתמש באמצעים שונים על מנת ליצור את מצגי השווא. מפרופילים מזויפים ברשתות חברתיות ועד כל מיני סיפורים משכנעים. אבל בסוף שמתגלה ההונאה הכל מתחבר לנו יחדיו ואנו מתקשים להאמין כיצד נפלנו בפח – כיצד לא שמנו לב לכל הסימנים ולכל הסתירות. מתחזים עשויים לנצל חולשות רגשיות, מחלות ובעיות רפואיות, אנשים המתפתים להשקעות עסקיות הרפתקניות המבטיחות להם רווח מהיר.  ועוד היד נטויה.

לעתים קל מאוד לזהות את המתחזים והשרלטנים. למשל הם עשויים לפנות אליכם מחשבונות ברשתות החברתיות שמייד תוכלו לראות כי החשבון אינו אמתי. למשל אם מדובר בחשבון שזה עתה נפתח, עם מעט חברים וללא תמונות, אלו הן נסיבות מחשידות. אך זוהי רק דוגמה אחת, השרלטנים והמתחזים הכבדים מכירים את כל השיטות והם יודעים כיצד להפיל אנשים בפח.

כאשר האינסטינקטים מאותתים לכם…

בין אם מדובר במערכת יחסים מהתחום הרומנטי, או מערכת יחסים עסקית בין משקיעים – עלינו להיות מאוד זהירים ולבדוק את מי אנחנו מכניסים לחיינו או לעסק שלנו. אם האינסטינקטים שלכם מאותתים לכם שאולי משהו לא בסדר אז זהו הזמן לפנות לחוקר פרטי.

למען האמת, כאשר מדובר בהחלטות חשובות ורבות משמעות אין צורך לסמוך על האינסטינקטים שלכם – פנו לחוקר פרטי והבטיחו את השקט הנפשי שלכם. למשל אם אתם בוחנים הכנסת משקיע חדש לעסק, חוקר פרטי יכול להסיר לכם את כל הספקות. בעזרת חוקר פרטי תוכלו לדעת האם היכולות הכלכליות שהמשקיע מציג בפניכם הן אמתיות או האם הוא מבזבז לכם את הזמן במטרה להשיג משהו המבוסס על ניצול.

לרשותו של חוקר פרטי כלים רבים באמצעותם הוא יכול לזהות את זהותו האמתית של המתחזה. החוקר הפרטי יכול לגלות האם מדובר באדם אותנטי או אדם המסתיר מכם דברים ומספר לכם סיפורים שאין להם אחיזה במציאות. חוקרים פרטיים יכולים גם לגלות האם אחרים נפלו קרבן בעבר ואף לסייע לאתר את המתחזה לאחר שנעלם. אך היתרון האמתי בעבודתו של חוקר פרטי הוא היכולת לבצע חשיפת מתחזים מונעת. כלומר לזהות את המתחזה לפני שאתם מפסידים משהו.

5/5 - (1 vote)
דילוג לתוכן