איך מבצעים חקירות כלכליות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בנסיבות שונות אנו עשויים לפנות למשרדי חקירות במרכז לצורך ביצוע חקירה כלכלית. חקירות כלכליות בדרך כלל נעשות כאשר מישהו חייב לנו כסף ואנו רוצים לדעת האם יש לו את האמצעים הכלכליים להחזיר את החוב. במקרים רבים חקירה כלכלית מתנהלת לצד הליכים משפטיים כנגד החייב ואנו רוצים לדעת האם החייב מעלים נכסים או מסתיר מידע לגבי מצבו הכלכלי.

חקירה כלכלית בדרך כלל מתמקדת בנקודות הבאות:

  • איתור של פוליסות ביטוח ו/או קרנות פנסיה לטובת החייב.
  • איתור כלי רכב בבעלות החייב.
  • איתור נכסים וזכויות נדל"ן.
  • איתור ניירות ערך.
  • איתור חשבונות בנק.
  • הערכת שווי של נכסים.
  • איתור חברות על שם הנחקר.
  • איתור תיקים בהוצל"פ.
  • מידע על ירושות פוטנציאליות.

מתי נבצע חקירה כלכלית?

מלבד המקרים בהם אנו פונים לחוקר פרטי ומזמינים חקירה כלכלית כנגד בעל חוב, ישנם עוד מקרים בהם מקובל ואפילו כדאי לערוך חקירות כלכליות:

חקירות כלכליות בגירושין – במהלך הליך הגירושין ישנם נושאים שונים בהם בית המשפט צריך להכריע, אחד מהם הוא ענייני חלוקת הרכוש. לצערנו הרב לעתים העניינים נעשים מלוכלכים ובני זוג יכולים להסתיר מידע על כספים ונכסים ואז אנו פונים אל חוקר פרטי גירושין; על מנת שבית המשפט יכריע נכון, יש להביא בפניו את המידע המלא והמדויק על הכספים והנכסים ולכן ישנו צורך בחקירה כלכלית לגילוי האמת.

חקירה כלכלית טרום חתונה – לא רק כאשר נפרדים פונים לחוקרים פרטיים לצורך ביצוע חקירה כלכלית, לעתים גם כאשר רוצים להתחתן יש לנקוט במשנה זהירות. לפני שאנו ממהרים להתחתן, נרצה לדעת שבן/בת הזוג לא מסתיר\ה נכסים בתור הכנת הקרקע לפרידה אפשרית.

חקירה כלכלית בטרם התקשרות עסקית – כאשר אנו חותמים על חוזה התקשרות עסקית, למשל עם שותף לעסק. חשוב לנו לדעת מהי האיתנות הפיננסית שלו. יתכן שהוא מסתיר מאיתנו מידע על חובות, הליכים משפטיים ואולי אף טוען ליכולות כלכליות גדולות ממה שיש לו באמת. דברים שכאלו עלולים לפגוע בנו בסופו של דבר ולכן נעדיף לפנות למשרדי חקירות במרכז לצורך ביצוע חקירה כלכלית בטרם נחתום על חוזה.

חקירה כלכלית בעסקים – חקירות כלכליות הן לא בהכרח כנגד בעלי חוב. יש להן היבטים רבים ואתם עשויים להיזקק לחקירות אלו במצבים שונים של סכסוכים עסקיים; חקירת ספקים ולקוחות ; חשיפה של מעילות בעסק ועוד.

ישנם מקרים בהם אנו מעוניינים בחקירה כלכלית, בשביל לראות האם בכלל יש טעם לנקוט בצעדים משפטיים כנגד חייב, אך בדרך כלל כאשר אנו מחפשים משרדי חקירות במרכז וחוקרים פרטיים לצורך ביצוע חקירות כלכליות, חשוב לזכור שאנו מחפשים מידע אשר יכול לשמש כראיות בבית המשפט, לכן חשוב להתנהל בזהירות ובחכמה. בטרם שוכרים חוקר פרטי, יש לוודא כי מדובר בחוקר פרטי בעל רישיון בתוקף (רישיון מטעם משרד המשפטים) ושיש לו ניסיון מוכח בביצוע חקירות מסוג זה. על מנת להשיג ראיות שהן קבילות בבית המשפט חייבים להקפיד על איסוף נכון של ראיות, תוך כדי ציות לחוק. למשל ראיות אשר הושגו באמצעות האזנות הן אינן קבילות בבית המשפט וגם עלולות לסבך אתכם ואת החוקר הפרטי באישום פלילי של ביצוע האזנות סתר. חקירות כלכליות, כמו כל חקירה פרטית אחרת, מבצעים אך ורק אצל משרד חקירות מורשה המקפיד על סטנדרטים מקצועיים.

משרד געש חקירות, ישמח לענות על כל שאלה שמתעוררת אצלכם בנושא זה.

דילוג לתוכן