שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אחת השאלות הראשונות שנשאל את עצמינו בבואינו לשכור את שירותיו של חוקר פרטי, בכל תחום שהוא היא שאלת המחיר- כמה עולה חוקר פרטי, המענה לשאלה הזו מעט מורכב, זאת משום שבניגוד למוצרי מדף אחרים שאנו רוחשים, ושירותים לקהל הרחב בהם התעריף קבוע וידוע, מחיר החקירה הפרטית מורכבת משלל קריטריונים שישפיעו בהמשך על הצעת המחיר.
לפני קריאת המאמר, חשוב לי לציין כי עלות החקירה והצעת המחיר שתקבלו מטעם משרד החקירות אליו תפנו צריכה להיות רק חלק ממכלול השיקולים שלכם, ואסור לכם לבסס את ההחלטה על מרכיב זה בלבד. זכרו מה מונח על הכף, והחליטו האם זה המקום המתאים לחיסכון.
למעשה, כתבתי מאמר שלם על טעויות שאנשים עושים בבואם להעסיק חוקר פרטי, ותוכלו להתייחס אליו כמדריך לבחירת חוקר פרטי מתאים.

תוכן עניינים

רבים נוטים לחשוב שחקירה פרטית היא כלי השמור לפריווילגים שעולה הון עתק, אך חשוב להבין שחוקר פרטי הוא מוצר נגיש שברוב המוחלט של המקרים המידע שישיג יהיה שווה הרבה מעבר לעלות שלו, בין אם מדובר בחקירות בהן תראו כסף באופן מיידי בחזרה ובין אם כאלה שייתנו לכם מידע ששווה זהב. אל תירתעו מראש, ובכל מקרה שאתם חושבים שאתם זקוקים לסיוע, פנו אלינו ובקשו הצעת מחיר.

הקריטריונים המרכזיים לקביעת המחיר של חוקר פרטי

 • מהות העבודה והיעדים של החקירה הפרטית-
  לכל חקירה פרטית יעדים ומטרות שונים, בין אם אנו חוקרים מקרה של בגידה, אוספים ראיות לתיק גירושין או מנסים להפריך עדות שקר, הנישה הספציפית משפיעה על מידת הקושי וההיקף הנדרש לביצוע העבודה ובהתאם משפיעה על הצעת המחיר שתקבלו לחקירה המתבקשת.
 • היקף העבודה והשעות הנדרשות-
  הסעיף הזה הוא אולי הטריוואלי מכולם, ככל שהחוקר הפרטי עובד יותר, התשלום יהיה גבוה יותר, במקרים רבים הצעת המחיר תורכב מתמחור עבור שעת מעקב והערכה של כמות שעות המעקב הנדרשות לפרוייקט (החקירה הפרטית) שלכם.
 • כלים-
  חקירות מסוימות עשויות להצדיק שימוש במכשור יקר ומתקדם, ובאמצעים שונים לדליית ראיות. במקרים כאלה, ניתן לצפות לסעיף מתאים בהצעת המחיר שתקבלו.
 • מרחק
  במידה שמושא החקירה או מרכז החקירה נמצא באיזור מרוחק, קשה להגעה, בכפר נידח או אף מחוץ לארץ, יידרש זמן רב על מנת לאתר אותו וייתכן שיידרשו סידורי תחבורה ולינה שונים לצוות החוקרים הפרטיים. סידורים כאלה עשויים להיות מושתים על לקוחות הקצה.
 • היקף צוות החוקרים הפרטיים, והנסיון שלו בחקירות בתחום
  חוקרים עם נסיון ומיומנויות גבוהות, כמות חוקרים רבה, והתמחות בנישה הספציפית ובסוג החקירה אליה נדרשים החוקרים תעלה את מחיר החקירה.
 • קושי ומורכבות החקירה-
  חקירות פרטיות מורכבות וסבוכות דורשות כלים, זמן, מומחיות ונסיון, ובהתאם צפויות להשפיע על תמחור השירות.

ניתן לומר אפוא כי פערי המחירים בין חקירות שונות ובין חוקרים שונים ייגזרו מפעולות שונות וייחודיות הנדרשות להשגת התוצאה האופטימלית בחקירה. כך למשל, כמות האנשים שיופקדו על ביצוע המעקב תהא גורם מכריע בתמחור שלו וניסיונם ישפיע גם הוא על המחיר הסופי. לחלופין, מורכבות של איתור וכריית מידע מודיעיני, היקף של חקירה כלכלית וכד'.כלומר התמחור של חוקר פרטי הוא מטבעו מאוד אינדיבידואלי וכל מקרה יכול לקבל הצעת מחיר רק על בסיס פגישה מקיפה, אפיון ושקלול של מכלול הנתונים, רק כך ניתן לאמוד את כמות המשאבים שנדרש להעמיד לטיפול בה ולחשב את העלות הסופית.

"מחיר מחירון" של חוקר פרטי

מחירון חקירה פרטית שמצאתי בחיפוש קצר בגוגל, בטח גם אתם נתקלתם בכאלה.

פעמים רבות אני שומע אנשים שאומרים שקיבלו מחירון של משרד החקירות אליו פנו, בלי לשאול שאלות לגבי החקירה הפרטית שלהם ומבלי לערוך אפיון מסודר והצעת מחיר מותאמת אישית לתיק שלהם.

כל הכתוב לעיל בוודאי מפתיע ועומד בסתירה להמצאותם של מחירונים בחיפוש קצר בגוגל והצעות מחיר קונקרטיות שאולי נשלחו אליכם מבלי שנדרשתם לפרט אודות המקרה הספציפי שלכם. בהכללה ניתן לציין כי בתחום החקירות הפרטיות קיים מספר רב של שרלטנים, אלו לעתים לא אוחזים ברשיון או בידע המתאים לנהול חקירה פרטית, וודאי לא בנסיון שיביא לכם ראיות נקיות או את המידע אותו אתם מחפשים דיסקרטיות ובאופן חוקי. האחרונים יישמחו להעלות הצעות מחיר חסרות בסיס לאחר שאמדו את עומק כיסו של הלקוח בלבד, זאת על מנת למשוך אליהם קהל לקוחות, ומבלי לחשוב על היקף העבודה שבלאו הכי אין בתכניתם להביא תוצאות.

הצעת מחיר במשרד געש חקירות

געש, כמשרד חוקרים פרטיים ששמו הולך לפניו, מקפיד על מקצועיות כבר משלב תמחור הפרויקט. כך זה מתבצע:

 1. נערוך פגישה דיסקרטית עם הלקוח, במשרד, בבית קפה או בכל מקום אחר.
 2. נדון עם הלקוח על כל המרכיבים של החקירה, ונבדוק מה נדרש מהחוקרים הפרטיים שיפעלו בה.
 3. נבין לעומק את הצורך של הלקוח, את מושא החקירה ואת האיזור בו תתנהל, נסיק דרכי חקירה ואסטרטגיה בה נפעל.
 4. נאמוד את היקף המשאבים, הרכישות והאמצעים הצפויים כציוד עזר לחקירה.
 5. נבנה ללקוח פתרון מותאם אישית בהתאם לצרכיו.
 6. נרכיב הצעת מחיר אמיתית ואמינה המשקפת את המהות של השגת יעדי החקירה בצורה אופטימלית.

עלות חקירה פרטית בתחום הגירושין

המחירים בתחום חקירת תיקי גירושין וחשיפת בגידות תלויות גם במזל אך בעיקר בהכנה. דאגו לאסוף מידע רלוונטי ולהגיע מוכנים לחוקר הפרטי, זה יחסוך לכם את עיקר העלות של החקירה. פרטו שעות וזמנים בהם בן הזוג מבלה, זה עשוי לחסוך שעות מעקב רבות ויקרות. התמחור של כל שעת מעקב של חוקר פרטי לבגידה נע סביב 300 – 500 ש"ח (לפי מורכבות החקירה ואופי הנעקב), כך שכל שעה שחסכתם שווה מאות שקלים לכיס שלכם.
מטרת ההתקשרות עם חוקר פרטי היא לבדוק אם יש אמת בחשדות שלכם לגבי בן הזוג,החוקר הפרטי מבצע סדרת סקרים ובודק אם בן הזוג מנהל מערכת יחסים רומנטית מחוץ למסגרת הנישואין.
בנוסף, יבצע החוקר הפרטי סקירה מלאה של הנכסים והתחקות אחר הוצאות חריגות ונכסים סמויים ויפרוש על השולחן את כל המגיע לכם.

מחירון חקירות עסקיות (מסחריות)

כל אדם המנהל עסק או מקדם תהליכים מסחריים נתקל בצורך לבצע מדי פעם חקירות מסחריות ועסקיות בחברה אותה הוא מוביל. אלו נועדו לעתים לספק נתונים מדויקים על האנשים שאתה עובד איתם (עובדים, ספקים ושותפים), על מתחרים בעסקים אחרים, על לקוחות ועוד.

חקירות מסחריות נערכות על ידי חוקר פרטי בעל נסיון וידע בביצוע חקירות מסוג זה.
החקירה צפויה לאתר חוליות בעייתיות במערכים של החברה, מניעים ואינטרסים נסתרים ולספק לך קלפים ומודיעין עסקי מקדים שיהווה יתרון את מתחריך.
החוקר הפרטי שתשכור עשוי לגלות נגדי אינטרסים מנוגדים של אנשים שאתה אמור לסמוך עליו או שיתוף פעולה של גורמים מאחורי גבך. החוקר יבחין בגורמים הפועלים לרעת העסק ויתעד אותם על מנת לשפות את היקף הפיצויים בהמשך ולמצות איתם את הדין במסגרת החוק במדינת ישראל. ביכולתו של חוקר פרטי לאסוף נתונים על עובדים שונים ולבדוק את אמינותם, האם עברם נקי? האם יש דופי בפעילותם?

חקירות עסקיות הן עניין רציני ומורכב.חוקר פרטי העוסק בתחום פעילות זה נדרש לאסוף נתונים סמויים מהשטח, עובדות טכניות שונות, לבדוק את האנשים הקשורים לעניין, וכל האירועים שהיו סביב הנושא. זמן הביצוע לחקירות מסחריות ועסקיות עשוי להשתנות בהתאם לנושא הנחקר ובהתאם למורכבות העניין ובהתאם לקריטריונים ואלה ישפיעו על התמחור של החקירה. ככל שתהליך החקירה מורכב ועמוק יותר, כך יהיה צורך בעבודת שטח רחבה יותר והשקעה גבוהה יותר. זה אומר יותר עבודה, יותר מאמץ, יותר נתונים ואיסוף מידע.

את המידע יתמצת ויסכם החוקר ויגיש את מסקנותיו ונתונים ברורים המגבים אותן למנכ"ל החברה על מנת שזה ינקוט בהליכים לשיפור היעילות ולהפסקת פעילות בעייתית בחברה.

החזר הוצאות חוקר פרטי

לעתים, לקוחות ששוקלים ליצור קשר עם חוקר פרטי תוהים אם החקירה הפרטית לא תביא להוצאות כספיות כבדות מצדם, כאלו שרק יעמיקו את הנזק. ישנם מקרים בהם תוכלו להזדכות על הוצאות החקירה כולן. לדוגמא במקרה של חקירה לקראת גירושין, כבר בשנת 2006 נקבע תקדים בו חייב בית הדין הרבני במחוז דרום את הנתבעת, אישה שהוכח כי בגדה בבעלה, לשלם את מחיר החקירה הפרטית, כלומר כל מחיר החקירה הושט עליה, על אף שהוזמנה על ידי בן הזוג.

אם אתה חושד שבן / בת הזוג שלך בוגד בך, פנייה לחוקר פרטי יכולה לאשש או להפריך את החשדות שלך והכי חשוב להסיר את הענן שמטריד אותך.

המלצתינו במקרה של חשד סביר לבגידה של בן הזוג, לפנות למשרד חקירות מקצועי, בית המשפט צפוי להכריע לטובתכם ולפסוק את הוצאות החקירה לחובתה של הנתבעת.

ננצל את ההזדמנות כדי להדגיש שבמקרה של פנייה לחוקר פרטי בעניין גירושין, יש לאסוף כמה שיותר מידע שיעזור לו לבצע את עבודתו במהירות וביעילות, כמו פרטים על לוח הזמנים של הנחקר, סוג הרכב שלו, תמונתו וכל פרטים אחרים שעשויים לעזור בהרכבת חידה. תוכלו למצוא מידע נוסף וטיפים להתנהלות לפני פתיחה בהליך גירושין כאן.

מחיר חוקר פרטי בגידות

חקירת בגידה אינה שונה מהותית מהשירותים האחרים שמציע משרד חקירות. יחד עם את, מדובר באחד התחומים המבוקשים והפופולאריים ביותר בבהם מתעסקים חוקרים פרטיים. לרוב, אנשים שניגשים לחוקר פרטי בגלל חשד לבגידה או רצון להוכיח בגידה פונים אליו בפעם הראשונה, הם חסרי ניסיון בהליך וכמובן שאינם יודעים כמה הוא צפוי לעלות. 

גם בחקירת בגידה, הפרמטר המרכזי הוא כמות השעות. ככל שהחקירה תדרוש שעות רבות יותר, במיוחד אם בשעות אלו פועל צוות חוקרים מקצועי, העלות צפויה להאמיר. יחד עם זאת, להוכחת בגידה יכולות להיות משמעויות כלכליות מטלטלות, ולרוב ההשקעה מחזירה את עצמה.

רוצים לקבל הצעת מחיר מקצועית של חוקר פרטי ממשרד געש חקירות? פנו אלינו כבר עכשיו – בטלפון / ווצאפ / מייל או בטופס כאן למטה ונחזור אליכם במהירות.

בהצלחה!

דילוג לתוכן