חוקר פרטי מומלץ במרכז הארץ, כך תבחרו את האחד הנכון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חוששים שהמטפלת מתעללת בילד או בהורה הסיעודי? חושבת שבן הזוג מעלים ומסתיר נכסים בהליך הגירושין? יש חשש שמישהו גונב בעסק או שאולי הבן שלכם משתמש בסמים? כנראה שאתם צריכים חוקר פרטי שיבצע חקירה אשר תביא לגילוי האמת וגם תביא לכם את הראיות המשפטיות הנדרשות. לא חסרים חוקרים פרטיים בארץ אבל איך בעצם בוחרים חוקר פרטי, איך אפשר לדעת על מי לסמוך? חקירות פרטיות הן דבר מאוד רגיש והרבה פעמים יש בהם מאפיינים אינטימיים. בוודאי שלא תוכלו לסמוך על כל אחד. אז מה בעצם ניתן לעשות?

רישיון חוקר פרטי – הדבר הראשון

הדבר הראשון שעליכם לבדוק ולוודא הוא שיש לחוקר רישיון לעסוק במקצוע. לא משנה מה הוא מספר לכם ואיזה קריירה מפוארת הוא טוען שהייתה לו, חשוב לבדוק שיש לו רישיון לביצוע חקירות פרטיות. בשביל להיות חוקר פרטי יש צורך לעבור בחינות בדיני ישראל ואתיקה מקצועית לחוקרים פרטיים, כמו גם התמחות של 3 שנים. את הרישיון מנפיק משרד המשפטים. שימו לב! במידה ופניתם למשרד חקירות, לא מספיק שיהיה לו רישיון עסק לחקירות פרטיות – לחוקר עצמו חייב להיות רישיון. אם אין מדובר בחוקר מורשה אין אפילו על מה לדבר.

תחומי התמחות

חקירות פרטיות יכולות לגעת בתחומים שונים אשר בכל תחום נדרש ידע וניסיון מעט שונים. למשל חקירה לאיתור קרוב משפחה נעדר עלולה לדרוש כלים וידע שונה מאשר חקירה כלכלית לצורך הדוגמה. חקירה הקשורה לענייני בגידות וגירושין דורשת רגישות אישית גבוהה מאוד, דבר שעשוי להיות שונה מאוד בחקירות עבור לקוחות עסקיים. לכן כאשר בוחרים חוקר פרטי חשוב לבדוק מהם התחומים בהם הוא מתעסק. מהו הניסיון שלו והאם זה תואם לצרכים שלכם. יכול להיות שהחוקר הפרטי שעומד מולכם ממש טוב בביצוע מעקבים, אך האם המקרה שלכם באמת דורש ביצוע מעקבים או יכולות אחרות? אלו הם דברים שיש לתת עליהם את הדעת.

חוקיות העבודה

עבודה של חוקר פרטי היא דבר מאוד רגיש. חוקר פרטי בגידות עשוי להשתמש במעקבים. מעקב בקלות עלול להפוך להטרדה וישנה חקיקה ברורה בנושא המגדירה מה מותר ומה אסור. ולא רק מעקבים, גם שימוש במצלמות סמויות והאזנות סתר הם כלים מאוד בעייתיים. חשוב מאוד שלא תתפתו לעבודה עם חוקר פרטי אשר משתמש בשיטות איסוף מידע שאינן חוקיות. הסיכון הוא לא רק עליו אלא גם עליכם בתור מזמיני העבודה. כמו כן תמיד חשוב לזכור שראיות שנאספו בצורה בלתי חוקית הן בזבוז זמן מוחלט ואין להם שום ערך בבית המשפט.

התרשמות אישית

אנו חיים בעולם בו אנו מקבלים החלטות על סמך דפי האינטרנט של מציעי השירותים. אתר אינטרנט מושקע אינו מבטיח לכם חוקר פרטי טוב ולכן אין תחליף לפגישה אישית בה תתרשמו מעבודתו של החוקר הפרטי. הפגישה האישית זוהי ההזדמנות שלכם לשאול את כל השאלות ולקבל התרשמות אישית מהחוקר הפרטי. חשוב שתהיה כימיה ביניכם.

רוצים להתרשם מגעש חקירות? מוזמנים! אנו מתחייבים לעשות הכל כדי לסייע לכם בכל צורך, בכל נושא, בכל תחום, בכל מקום ובכל שעה.

דילוג לתוכן