התקנת מצלמה נסתרת בבית או בדירה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקוחות רבים פונים אלינו ושואלים אותנו לגבי התקנת מצלמה נסתרת לבית ומצלמות זעירות בכלל. במאמר זה נדבר על מצלמות נסתרות וננסה לתת לכם את כל המידע בנושא. נסקור בקצרה אלו סוגים של מצלמות סמויות ישנן; מה ניתן לעשות עם מצלמה נסתרת זעירה, מה אסור לעשות עם מצלמה נסתרת ואיך משרדי חקירות במרכז עושים בהן שימוש.

הטכנולוגיה המודרנית הביאה לנו מצלמות זעירות אשר בקלות ניתן להשתמש בהן בתור מצלמות סמויות. ישנם אינספור סוגים של מצלמות סמויות, הן אפילו לא יקרות וכל אחד יכול לרכוש מצלמה שכזו. בעזרת חיפוש קצר באינטרנט תוכלו למצוא מצלמות זעירות, סמויות, אלחוטיות; חלקן בעלות אמצעי לראיית לילה, חיישני תנועה ועוד. המצלמות הנמכרות בשוק מגיעות כאשר הן מוסוות בתוך עטים, שעונים, משקפי שמש, נתבי אינטרנט, מטעני סלולר, פחיות שתייה ועוד. אנשי מקצוע יכולים גם לקחת מצלמה נסתרת זעירה ולהסליק אותה בדרכים יצירתיות אחרות, אלו הם הדברים אשר בדרך כלל עושים במשרד חקירות במרכז כאשר רוצים להבטיח שאף אחד לא יגלה את המצלמות.

לקוחות רבים פונים אל משרדי חקירות במרכז וחוקרים פרטיים ומבקשים התקנת מצלמות סמויות. הדבר נפוץ מאוד בקרב עסקים אשר חוששים מגניבות, מעשי חבלה והפרות אמון של עובדים; אנשים פרטיים החוששים מהתעללות בילדים, קשישים וחסרי ישע; בני זוג החושדים בבגידה; עסקים הרוצים להתגונן מריגול תעשייתי וכו‘.

מצלמה סמויה ושילובה בחקירות

מצלמות סמויות יכולות להיות כלי מעולה לצורך איסוף מידע, ניתן בקלות להחדיר אותן לכל מקום, מבלי שאף אחד ידע, ולתעד את המתרחש. כך ניתן לתעד פגישות, שיחות ומעשים שונים ולהשיג מידע רב ערך אשר יכול לסייע מאוד בחקירות. אך הקלות הרבה שבה ניתן להשיג מצלמות סמויות ולהשתמש בהן, מעלה שאלה חשובה – מהי מידת החוקיות של שימוש במצלמה נסתרת? האם מותר לנו להתקין מצלמה נסתרת זעירה בבית או בעסק; האם חוקר פרטי במרכז יכול להשתמש בהן והאם הראיות שנאסוף בעזרתן הן אכן קבילות בבית המשפט?

ובכן, התשובה קצת מורכבת; ניתן להשתמש במצלמות סמויות, אך לא בכל הנסיבות. על פי חוק הגנת הפרטיות לא ניתן לצלם יחסים אינטימיים, גם כאשר מדובר בביתכם וחדר המיטות הפרטי שלכם. שימוש שכזה במצלמה סמויה הוא אינו חוקי ויכול לעלות ברישום פלילי, גם לחוקר אשר התקין את המצלמה וגם למזמין ההתקנה. למעשה כל התקנה של מצלמה נסתרת בחדרי שירותים, חדרי הלבשה ומקלחות היא אינה חוקית.

כאשר אנו מדברים על מצלמות סמויות, ישנו היטב נוסף שעלינו לקחת בחשבון – לרוב המצלמות ישנה גם יכולת הקלטת אודיו. הקלטת האודיו יכולה להיות בעלת ערך רב לחקירה, ויכולה לעזור מאוד לחוקר פרטי במרכז, אך כאן אנו מסתכנים בעבירה של ביצוע האזנות סתר (דבר שחוקרים פרטיים לא ירצו להסתבך בו). אז מה עושים?

שימו לב – ברבים מהמקרים לקוחות פונים לחוקר פרטי במרכז ומבקשים התקנת מצלמות סמויות בעסק, בתור סוג של אמצעי למניעת גנבות. חשוב להפעיל שיקול דעת. ישנם מקרים רבים שבהם ניתן להשיג תוצאות טובות, לא בעזרת מצלמה סמויה, אלא דווקא בעזרת מצלמות גלויות. מצלמות גלויות יוצרות הרתעה ומסייעות במניעה.

התקנת מצלמות סמויות באחריות

מצלמות נסתרות יכולות לעזור ולתת פתרונות במצבים מסוימים, אך בשום פנים ואופן אסור לעבור על החוק. המטרה היא לקיים חקירה חוקית ולגיטימית, אשר תשרת אתכם ולא תפעל כנגדכם בכך שתהפוך אתכם לחשודים או נאשמים בביצוע האזנות סתר. על מנת להשתמש נכון, ובאופן חוקי, במצלמות נסתרות, יש לעבוד עם משרד חקירות אחראי אשר מכיר ומכבד את החוקים ויודע מה אסור ומה מותר. זכרו שראיות אשר הושגו באופן לא חוקי, הן אינן קבילות בבית המשפט, כך שבאמת אין שום סיבה לעבור על החוק.

כיצד מתקינים מצלמות נסתרות

מצלמות זעירות סמויות מותקנות על ידי חוקרים פרטיים או טכנאים מטעמם אשר מתמחים בהתקנת מצלמות זעירות. בדרך כלל ברשותם של החוקרים הפרטיים מצלמות מתקדמות יותר מאשר אלו הזמינות לצרכן הפרטי. אך לצורך התקנתן יש צורך בידע טכני לגבי אופן פעילותן, לגבי שיטות ההסלקה ולגבי בחירת המיקום של המצלמה. המטרה היא באמת לכסות את השטח שחשוב לנו לכסות; לקבל תמונות חדות, איכותיות וברורות וגם להבטיח שהמצלמה הסמויה לא תתגלה על ידי אף אחד. בוודאי שלא תרצו התקנה חובבנית אשר תספק לכם סרטוני ווידאו באיכות נמוכה אשר אינם מאפשרים לראות בבירור את המתרחש.  אם למשל רוצים להתקין מצלמה נסתרת זעירה לעסק או במפעל, יש לתאם את ההתקנה לשעות שבהן אף אחד מהעובדים לא נמצא. לא תמיד זה דבר פשוט, לעתים חוקר פרטי במרכז נאלץ להשתמש בשיטות מתוחכמות על מנת להחדיר את המצלמה מבלי להתגלות.

בדרך כלל התהליך של התקנת מצלמות סמויות כולל קודם כל סיור של החוקר הפרטי בשטח על מנת להחליט היכן למקם את המצלמות. כאן ישנם שיקולים של זוויות צילום בעיקר. לאחר מכן יש לבחור את סוג המצלמה ולבצע את ההתקנה עצמה בדיסקרטיות.

לסיכום, משרדי חקירות במרכז וחוקרים פרטיים אכן עושים שימוש במצלמות נסתרות. אך על מנת להפיק תועלת אמתית ממצלמה נסתרת זעירה יש להקפיד על כמה דברים חשובים. ראשית כל יש לנו את העניינים הטכניים, ההתקנה חייבת להיעשות על ידי אנשי מקצוע על מנת לוודא שאכן נשיג את הראיות שאנו צריכים ולא ניפול בכלל כשל טכני. שנית חוקר פרטי במרכז חייב להיות מודע להיבטים החוקיים ולהקפיד על שמירת החוק ולהיות זהיר במיוחד לגבי השימוש במצלמה נסתרת לבית או לעסק. הקפדה על תנאים אלו תבטיח לנו שימוש מושכל באמצעי זה וראיות אשר יש להן תוקף בבית המשפט.

משרד געש חקירות מוביל בתחומו בהבנה ובניסיון עם שלל סוגים של מצלמות סמויות וגלויות, טכניקות שימוש, התקנות, ידע משפטי והיכרות עם הכלים המתקדמים ביותר. אנו מזמינים אתכם לייעוץ חינמי בנושא, צרו איתנו קשר עכשיו.

Rate this post
דילוג לתוכן