התחבולות והתכסיסים של החוקרים הפרטיים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בנסיבות שונות אנו עשויים למצוא את עצמינו פונים לעזרה של משרד חקירות. אנו עושים זאת כאשר אנו רוצים לאסוף מידע, לגלות את האמת ואף להשיג ראיות בעלות תוקף משפטי. למשל בעל החושד שאשתו בוגדת בו עשוי לפנות לחוקר פרטי בגידות על מנת לגלות את את האמת ולהשיג ראיות עבור תביעת גירושין; בעל עסק החושד שישנה מעילה של אחד העובדים יכול להיעזר בחוקר פרטי ואפילו מצלמה נסתרת על מנת לגלות מי מהעובדים מועל ומי גונב סחורות… לא חסרות דוגמאות למקרים בהם אנחנו צריכים את העזרה של חוקר פרטי.

כאשר אנו פונים לחוקר פרטי, עליו לנקוט באמצעים שונים על מנת לגלות את האמת ועל מנת להביא את הראיות הדרושות. זוהי עבודה מאתגרת מאוד, בעיקר בגלל הצורך בשמירה על חשאיות ובגלל מוגבלות הכלים אשר עומדים לרשותו של חוקר פרטי. לחוקר פרטי אין את הכלים והסמכויות שיש לחוקר משטרה ולכן על חוקרים פרטיים להיות מתוחכמים ולהשתמש בתחבולות ותכסיסים שונים על מנת לבצע את עבודתם. כמובן ששום חוקר פרטי לא יחשוף את שיטותיו המלאות, אך להלן הצצה קטנה לתהליך עבודתו של חוקר פרטי.

הדבר הראשון שחוקר פרטי צריך לעשות זה לתכנן את החקירה. צריכה להיות לו מטרה ברורה של מה הוא רוצה לגלות ואיזה מידע הוא צריך לחפש. לאחר מכן עליו לתכנן את הדרכים בהם הוא ישיג את אותו המידע ואותן הראיות. כאן נכנסות לתמונה התחבולות והתכסיסים בהם משתמש כל משרד חקירות.

להלן כמה דוגמאות, אך בטרם ניכנס לדוגמאות חשוב לציין כי על חוקר פרטי לציין למגבלות החוק. אי ציות לחוק יכול לגרום לכמה דברים ששום חוקר פרטי אינו חפץ בהם. מצד אחד אישום פלילי ואיבוד הרישיון ומהצד השני ראיות שלא נאספו באופן חוקרי הן אינן קבילות בבית המשפט.

סוגי תכסיסים של חוקר פרטי

במצבים מסוימים של חקירה לפעמים עורכים מניפולציות על אנשים על מנת להביא אותם להודאה או לסגירת העניין בצורה משפטית. למשל ניתן לערוך מניפולציה על חשוד בעבירה על מנת לגרום לו להאמין שישנן הוכחות וראיות בתור אמצעי לחץ להשגת עסקת טיעון או הסדר דומה.

לפעמים מפעילים גם מדובב, כלומר אדם אשר ינסה לקנות את אמון האיש אותו אנו חוקרים כאילו אינו צד בעניין. ולאחר שיהפוך לחבר קרוב, הנחקר עשוי לשתף איתו מידע מפליל.

חוקרים פרטיים גם מרבים להשתמש באמצעים טכנולוגיים לצורך ביצוע הקלטות, צילומים, האזנות, איתור באמצעות הטלפון וכו. אלו יכולים להיות אמצעים מאוד יעילים, אך חשוב להיות זהירים. ישנם חוקים שונים להגנה על הפרטיות וחייבים לציית לחוק. חוקר פרטי אמור להכיר את כל החקיקה ולדעת מה מותר לעשות ומה אסור לעשות. לדוגמה אסור לבצע האזנות סתר, אך כאשר מבצע ההאזנה הוא צד בשיחה בנסיבות מסוימות זה מותר.

כשאתם מחפשים חוקר פרטי, וודאו שיש לו בשרוול את הכישורים הדרושים להשגת התוצאה הרצוייה לכם וכן שהוא פועל על פי החוק, אנו ממליצים להתחיל את החיפוש בפנייה אלינו.

5/5 - (3 votes)
דילוג לתוכן