התגוננות טכנולוגית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

טכנולוגיה היא דבר נהדר; כל חידוש טכנולוגי משפר את חיינו ומאפשר לנו לעשות דברים נפלאים. אפשר לדבר הרבה על היתרונות של הטכנולוגיה בכל תחומי החיים. בעשורים האחרונים אנחנו מוקפים בטכנולוגיה, בעיקר טכנולוגית תקשורת מתקדמות. לצד היתרונות והתועלות של הטכנולוגיה, יש להן גם צדדים שליליים. למשל רשתות חברתיות כמו: פייסבוק, אינסטגרם וצ'אטים, יכולות לאפשר לנו לשמור על קשר עם החברים והמשפחה, אך הן יכולות להיות גם מקום שאורבים בו פדופילים. אפליקציות בנקאיות יכולות לאפשר לנו לבצע פעולות בנקאיות בקלי קלות, אך גם לחשוף אותנו לגנבת פרטים אישים למטרות זדון, הנקראות ״פישינג״. לא ניתן לעצום את העיניים מול הסכנות של הטכנולוגיה ועלינו למצוא את הדרכים לעשות בה את השימוש הנכון. אנחנו רוצים שהטכנולוגיה תעבוד למעננו ולא נגדנו, הדבר נכון גם לגבי חיינו הפרטיים וגם לגבי עסקינו. בשניהם עלינו למצוא את האיזון ולנקוט באמצעי הזהירות. בתור חוקר פרטי אשר נעזר הרבה בטכנולוגיה, אני יכול להעיד על היכולות שלה ועל החולשות שלה. הרשו לי לתת לכם כמה טיפים של חוקר פרטי לגבי אמצעי הזהירות שצריך לנקוט בכל הנוגע לטכנולוגיה.

מהן הסכנות

האמצעים הטכנולוגיים שבהם אנו משתמשים מכילים הרבה מאוד מידע אודותינו ועל פעילותינו, בין אם נסתכל על זה מההיבטים של חיינו האישיים ובין אם נסתכל על זה מבחינה עסקית. המחשבים, הטלפונים החכמים והמידע אשר אנו שומרים בענן יכולים להסגיר הרבה פרטים אודותינו ולחשוף אותנו להונאות שונות ואף ריגול תעשייתי. אני יכול להעיד שבתור חוקר פרטי אני יכול לאסוף המון מידע בצורה דיגיטלית. אני לא צריך להתאמץ ולא צריך לעבור על החוק בשביל לראות איזה מידע אנשים מנדבים ברשתות חברתיות. כל מה שצריך זה סבלנות על מנת לאסוף את רסיסי המידע ולחבר אותם יחדיו.

אך אל תחשבו שרק מערכות התקשורת הן סכנה. כל אחד יכול להשיג בקלות אמצעי מעקב שונים וזה אפילו די זול. ניתן לרכוש באינטרנט מצלמות נסתרות ומכשירי האזנה, למרות שזה לא חוקי עדיין מישהו יכול להשתיל לכם במשרד אמצעי שכזה בקלות. אמצעים אלו יכולים לשמש לצורך ריגול תעשייתי ועלולים לפגוע בכם.

האיומים הם רבים. בהחלט יתכן שישנו עסק מתחרה אשר מנהל נגדכם תחרות לא הוגנת ואינו בוחל באמצעים. יתכן שמישהו מנסה לאסוף מידע אישי עליכם על מנת לסחוט מכם כספים. לצערנו הרב באינטרנט ישנם האקרים, אשר יכולים להיות אפילו בצד השני של העולם, אשר מקדישים את כל זמנם לאיתור שיטתי של פרצות אבטחה, והכל למטרות זדון.

כיצד חוקר פרטי יכול לעזור

חוקרים פרטיים מכירים היטב את האמצעים הטכנולוגיים באמצעותם ניתן לאסוף מידע ואת שיטות השימוש בהן. הידע של חוקר פרטי יכול לסייע לכם לבנות אסטרטגיית התגוננות עבור העסק. חוקר פרטי יכול לבדוק האם הותקנו מכשירי ציתות והאזנה אצלכם בעסק או על גבי תשתיות התקשורת, האם בטלפון שלכם הותקנה אפליקציית ריגול אשר אוספת מידע ברקע ללא ידיעתכם וכל שימוש לרעה בטכנולוגיה. חוקר פרטי המיומן באיסוף מידע יכול להיות גם מאוד ערני לגבי מה שמתרחש אצלכם בעסק ולגלות בקלות את נקודות החולשה. למעשה היום אנו נזקקים לחוקרים פרטיים בשביל לבצע חקירות מונעות ולהבטיח שהסביבה העסקית שבה אנו פועלים היא בטוחה.

אם אתם חושדים שמידע דולף בעסק, אם נראה לכם שהמתחרים תמיד מקדימים אתכם בצעד אחד, כאילו ידעו מה אתם מתכננים, אם נראה לכם שגונבים מכם רעיונות או שאולי יש עובדים שאתם חושדים בהם, אל תהססו לפנות למשרד חקירות פרטיות.

Rate this post
דילוג לתוכן