שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצורך בראיות בבית המשפט הוא מובן מאליו. בניגוד לדיבייט, המחלוקות המשפטיות סבות פעמים רבות סביב נושאים עובדתיים: קרה או לא קרה ואיך קרה. כשכל צד טוען טענה אחרת (ושתי הטענות נשמעות סבירות), לא ניתן להסתפק במילה של זה מול מילה של זה, ויש צורך בראיות שיתמכו בטיעונים שלכם.

פקודת הראיות קובעת אילו ראיות בית המשפט יקבל בתיק וכיצד יתייחס אליהן. הראיות יכולות להגיע במגוון דרכים, בהתאם לאירוע, לתיעוד ולמידע שניתן להשיג אודותיו בדיעבד:

ועוד. את הראיות יש להשיג באמצעות כלים חוקיים, אחרת הן צפויות להידחות על הסף / להיפסל ואף להעמיד אתכם בפני סנקציות פליליות, כתלות בחומרת העבירה אותה ביצעתם על מנת להשיג את המידע. בין היתר, החוק אוסר על ביצוע פשעי מחשב (האקינג) והאזנות סתר על מנת להשיג ראיות.

אחת הדרכים היעילות ביותר להשיג ראיות כמו צילומים והקלטות, היא באמצעות איש מקצוע שמתאים למשימה – חוקר פרטי. לחוקר פרטי יש מיומנות גבוהה באיסוף ראיות, במיוחד כאשר מדובר בצילומים והקלטות. חוקר מיומן אף יכיר את החוק הישראלי, ויידע כיצד לאסוף את הראיות בצורה אתית ובדרך שלא תסבך אתכם בפלילים.

אם יש לכם חשד שבוגדים בכם, מנצלים את האמון שלכם, גונבים מכם או מועלים באמונכם, ואתם שוקלים להגיש תביעה, תצטרכו להשיג במהירות ראיות שישמשו לשתי מטרות:

  1. ישכנעו אתכם שהחשד שלכם מוצדק ושאתם לא שורפים קשר בגלל חשדות שווא או מתחילים הליך מיותר.
  2. לקדם את הליך התביעה ובבוא היום לאפשר לכם לזכות ולהוציא את הצדק לאור.

רק באמצעות ראיות איכותיות וחותכות, מערכת המשפט תכריע לטובתכם. זכרו כי נטל ההוכחה בבית המשפט הוא על התובע, וללא שהאחרון ישכנע את השופט בצדקת דבריו באמצעות הראיות המתאימות, התביעה תיפול והוא אף יחשוף את עצמו לסיכון של קנסות על תביעת שווא, ביזיון בית המשפט ואף לאפשרות שלתביעת דיבה.

על מנת להימנע מהסיכון הזה, ולהבטיח שהנושאים הכה מהותיים שמונחים על הכף (כסף, מוניטין, קשרים ועוד) יגיעו למי שהם מגיעים, רצוי לשכור משרד חקירות מוביל.

שכירת משרד חקירות לצורך

משרד החקירות יבנה עמכם תוכנית אסטרטגית ויאפשר לכם לקבל את ההחלטות, בעזרת ייעוץ מקצועי. בשלב הראשון תתכננו אילו ראיות לאסוף, כאלה שמצד אחד ניתן להשיג באמצעים כשרים, ומצד שני יספקו תימוכין מכריעים לטענותיכם.

המשרד יתווה את דרך הביצוע ויקצה את האנשים המתאימים לצורך המשימה: ביצוע מעקבים ואיסוף מידע, מבלי להסתכן בחשיפה או בגילוי ובאופן כשר וחוקי, כך שתוכלו להגיש את הראיות לבית המשפט. (או להשתמש בהן לכל צורך אחר).

דילוג לתוכן