הוכחת רשלנות רפואית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לפעמים במהלך הליכים רפואיים מתבצעות טעויות מצערות הנובעות מתוך רשלנות של הרופא או הצוות הרפואי. כתוצאה ממקרי הרשלנות המטופל סובל מנזק כלשהו ולצערנו ישנם גם מקרים טראגיים אשר הסתיימו במוות. מקרים של רשלנות רפואית מסתיימים בדרך כלל בתביעות נזיקין. אך לא פשוט להוכיח כי מדובר ברשלנות רפואית. על פי ההגדרה רשלנות רפואית היא מתן של שירות רפואי, תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה, שגרמה למטופל נזק, שלא היה נגרם אלמלא סטייה זו.

הוכחת הרשלנות הרפואית היא עניין משפטי מורכב מכיוון שצריך להוכיח קשר סיבתי בין ההתנהגות הרשלנית לבין הנזק שנגרם.

כאשר מוגשת תביעת נזיקין בגין רשלנות רפואית כנגד רופא, מטפל או מוסד רפואי כלשהו, מייד נכנסת לתמונה חברת הביטוח אשר שולחת חוקרים מטעמה במטרה לסתור את הטענות כי מדובר בנזק אשר נגרם כתוצאה מרשלנות רפואית או על מנת לטעון שהנזק קל יותר ממה שנטען.

אך גם הנפגע צריך לעמוד על זכויותיו ובמידת הצורך להשתמש בחוקר פרטי על מנת להוכיח כי מדובר כאן במקרה של רשלנות רפואית וישנו קשר סיבתי בין הנזק לבין הרשלנות. זוהי סוגיה משפטית המתערבבת עם סוגיות רפואיות ובהחלט יש כאן צורך גם בחוות דעת רפואית. חוקר פרטי הוא אינו רופא, אך בכל זאת הוא יכול לסייע בניהול חקירות להוכחת רשלנות רפואית וגילוי האמת.

במקרים כאלו הצוות הרפואי נכנס לעמדת מגננה וישנם סיפורים וטיוחים שונים אשר כל מטרתם היא התנערות והתחמקות מאחריות. חוקר פרטי הוא איש מקצוע אשר מיומן בחקירה לגילוי האמת. חוקר פרטי יכול לבדוק את כל השתלשלות האירועים, בצירוף ראיות, אשר קדמו למקרה, התרחשו במהלכו או אחריו. המידע שיכול להשיג חוקר פרטי הוא כלי חשוב מאוד עבור מי שמעניק לכם את הייצוג המשפטי. חוקר פרטי גם מסוגל לבדוק האם אותו הצוות, הרופא או המוסד היו מעורבים במקרים אחרים בעבר בהם היה חשד או שנקבעה רשלנות רפואית.

לא כל חוקר פרטי ולא כל משרד חקירות הם בעלי המיומנות והכלים לנהל חקירות להוכחת רשלנות רפואית. רופאים וגם מוסדות רפואיים עלולים לנקוט בשיטות שונות על מנת לשבש את המידע ו/או להציג מידע מניפולטיבי המשרת את עמדתם ולא את האמת. אנשים לא רוצים לקחת אחריות בגלל המחיר הכבד והנזק התדמיתי ולכן ינקטו בכל דרך אפשרית על מנת להתחמק מאחריות. חקירות להוכיח רשלנות רפואית דורשות חוקר פרטי אשר יש לו ידע וניסיון בנושא; חוקר פרטי אשר יש לו רמה בסיבית של היכרות עם מונחים רפואיים, פרוצדורות רפואיות והחקיקה הקשורה לנושאי רשלנות רפואית.

אל תנסו להתמודד עם זה לבד. חברות הביטוח לא יהססו לשלוח חוקרים פרטיים אשר ינסו להוכיח כי טענותיכם אינן נכונות ולכם גם לכם מותר להשתמש בשירותיו של חוקר פרטי על מנת להוכיח את האמת.

Rate this post
דילוג לתוכן