ההבדל בין אישה בוגדת לגבר בוגד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשים בוגדות, גברים בוגדים, אפילו זוגות מאושרים בוגדים. אולם הלמה והאיך תלויים במידה רבה במין הבוגד – האם זה בן הזוג או בת הזוג. כחוקר פרטי העוסק בבגידות, נחשפתי למאות מקרי בגידה שונים וצברתי המון ידע בנושא, סטטיסטיקות ורשמים מעניינים שיכולים לעזור לכם אם אתם נקלעים לסיטואציה לא נעימה בה אתם חושדים שבן הזוג שלכן בוגד או שבת הזוג שלכם בוגד/ת.

גברים פחות בררניים בבחירת המאהבות שלהם

לרוב גברים בוגדים כשצצה הזדמנות, אפילו כשהם רואים שהמאהבת פחות יפה (כוסית), פחות אינטליגנטית, פחות מעניינת וכו' מנשותיהם. גברים רוצים פחות דיבורים ויותר מעשים. לעומת זאת, אצל נשים זה די דומה, אפילו שהמאהב פחות יפה, פחות אינטליגנטי וכו', אך מה שמייחד את המאהב זה שהוא: מחזר, מפרגן, מקשיב, מחמיא (כל מה שהוא לא עם אשתו). נשים רוצות יותר דיבורים ממעשים. ישנם בודדים ויוצאים מן הכלל משני המינים שהם בררנים וסלקטיבים. הקריטריונים שגברים ונשים  מציבים לעצמם בבחירת המאהבים, משתנים עם הגיל והשנים, מה שנכון בגיל 30 כבר לא מתאים בגיל 40, 50, 60 וכו'…

מחקרים מצביעים על כך שנשים ייטו יותר לבגוד כאשר הן לא מרגישות מוערכות, אהובות, או כשלא מבינים אותן. אותם המחקרים מראים שגברים עושים פחות חשבונות כאלו, בממוצע הם פשוט יותר אופורטוניסטיים.

רגש מול רציונל בבגידה

ישנו שיווי משקל עדין אך בולט בין ההיגיון לבין הרגש והוא בין ההבדלים הבולטים בהסתכלות על בגידות של המינים השונים. בעוד נשים נותנות לרגש להוביל אותן במהלך הבגידה – לרוב תידרש להתנתק (ולו מעט), רגשית ממערכת היחסים הישנה, לרוב מתוך כעס, מריבות, חוסר צומת לב ולהתאהב באמת ובתמים במאהב על מנת להביא את עצמה לידי מימוש וביצוע אקט שכזה. 

אצל הגבר מדובר בסדרת מהלכים קרה הנעשית מתוך היגיון ואופורטוניזם. בד"כ הרגש פחות מעורב במערכת היחסים החדשה, והוא גם יודע לנתק אותו כשהוא מסתכל על עצמו בראי, הוא לא ירגיש רע עם עצמו אלא יסמן את הבגידה כעוד הישג, עוד פסגה שכבש, ועוד הוכחה להיותו זכר אלפא.

פסק הדין על בגידות בבתי משפט

אם אתם נשואים, ובכוונתכם לפרק את הקשר ולפנות להליך של גירושין, חשוב שתדעו שכאשר בגידה מעורבת בגירושין, בית המשפט ובית הדין הרבני יראו את הבגידה בעין שונה בין שני המינים. במקרים של גירושין שמעורבת בהם בגידה, חשוב לפנות כבר בתחילת הדרך באופן דיסקרטי לחוקר פרטי גירושין

פטיש הצדק - כשהבגידה מגיעה לבית המשפט

כתמצית, לחובת גבר בוגד ייפסקו בד"כ: תשלום הכתובה, לעיתים גם פיצויים ותשלום כספים שלקח במהלך הבגידה. לעומת זאת, מאישה בוגדת יישללו הזכות לאיזון משאבים, מזונות אישה, כתובה ועוד. כמו כן תשלל ממנה הזכות להינשא בעתיד לגבר עמו בגדה, הגבר יוכל לתבוע ממנה גירושין באופן חד צדדי ויושתו עליה תשלום כספים שלקחה במהלך הבגידה. 

אם תרצו להרחיב בנושא, תוכלו לעיין במאמר שכתבנו בעבר בו פירטנו את תוצאות הבגידה בחלוקה לפי מינים.

הסיבות לבגידה

ניתן לנתח את הבגידות שהולכות ונעשות נפוצו יותר ויותר מנקודת מבט אבולוציונית. אנו נותנים נופך רומנטי לרעיון של נישואין ומציאת הנפש התאומה שלנו. לכן, אנו נוטים להסתכל בעין מאוד שלילית על בוגדים. אבל הסיבות הבסיסיות לבגידה מעולם לא השתנו. רוב מיני החיות אינם מונוגמייים, בגלל שהן פועלות בעיקר על פי היצר ההישרדותי, הן יודעות שלשים את כל הביצים בסל אחד, זה לא המהלך החכם ביותר.

העובדה שחיות נוהגות באופן כזה, אינו מהווה חלילה הצדקה לבגידה, האדם ביסס במשך אלפי שנים מערכת מוסרית והוכיח כי "מותר האדם מן הבהמה". היו אנושיים, פעלו לפי צו מצפונכם ולא לפי אינסטינקט רגעי או רגש שיחלוף במהרה. ואם חלילה אתם חושדים שבן או בת הזוג שלכם בוגדים בכם – פנו למשרד חקירות.  געש חקירות, המתמחה בנושאי אישות(בעיקר בגידה וגירושין) יעניק לכם שיחת ייעוץ טלפונית חינם 050-5796679.

Rate this post
דילוג לתוכן