הדברים שחשוב לבדוק לפני שבוחרים משרד חקירות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בנסיבות שונות אנו עשויים למצוא את עצמינו פונים לשירותיו של משרד חקירות וחוקרים פרטיים. זוהי יכולה להיות אישה החושדת כי בעלה בוגד בה והיא מחפשת חוקר פרטי בגידות; איש עסקים אשר צריך מידע לצורך קבלת החלטות; בעל עסק אשר מנסה לאתר אדם אשר חייב לו כספים ועוד סיבות שונות. אך נשאלת השאלה, מבין כל משרדי החקירות, כיצד נדע לבחור את משרד החקירות הנכון? להלן כמה נקודות חשובות שעליכם לקחת בחשבון בשעה שאתם מחפשים חוקר פרטי.

1.     רישוי – בשביל להיות חוקר פרטי לא מספיק לראות סרטים וסדרות טלוויזיה. משרד חקירות חייב רישיון עסק לחקירות פרטיות מטעם משרד המשפטים וכל חוקר פרטי אשר עובד במשרד חייב לעבור התמחות של 4 שנים והסמכה של משרד המשפטים בטרם יקבל רישיון חוקר. במידה ושכרתם את שירותיו של מי שאינו מוסמך לעסוק במקצוע כחוק, לא רק שהמידע שיספק לכם לא יהיה קביל בבית המשפט, אתם גם עלולים למצוא את עצמכם בנסיבות שונות על ספסל הנאשמים. אל תתביישו לדרוש לראות את הרישיון של המשרד ושל החוקר.

2.     שמירה על החוק – משרד חקירות חייב לכבד את החוק ואת הסטנדרטים המקצועיים. אי שמירה על החוק עלולה להיות עבירה פלילית אשר תקפה גם לגבי מזמין העבודה, כמו למשל במקרים של שימוש לא חוקי במצלמות סמויות או האזנות סתר. במידה והחוקר הפרטי מזכיר שיטות עבודה שאינן חוקיות, עליכם להיזהר מאוד. זה עלול לסבך אתכם. מה גם שלראיות אשר נאספו בצורה לא חוקית אין שום ערך משפטי.

3.     תחומי העיסוק והניסיון – משרדי חקירות עשויים לעסוק בנושאים מגוונים. יתכן חוקר פרטי גירושין המתמחה באיסוף ראיות על בגידה; ישנם חוקרים פרטיים המתמחים בעבירות כלכליות; איתור נעדרים; איתור שימוש בסמים בקרב בני נוער; התמודדות עם הטרדות באינטרנט ועוד תחומים רבים. חשוב לבדוק שתחום העיסוק והניסיון של המשרד תואמים לצרכים שלכם. חשוב גם לראות מי הם החוקרים במשרד, מהו הרקע והניסיון שיש להם בתחום.

4.     פגישת הכרות – אתם אולי מחפשים משרד חקירות באינטרנט או במדריך הטלפון, אך בסופו של דבר לפני ששוכרים את שירותיו של חוקר פרטי חשוב לערוך פגישה אישית. זוהי הדרך היחידה שבה תוכלו להתרשם לחיוב ולשלילה מהחוקר הפרטי. זוהי ההזדמנות שלכם לשאול את כל השאלות ולקבל החלטה על פי התשובות שקיבלתם ועל פי תחושת הביטחון שהוא משדר לכם.

5.     גודל המשרד – כאשר מחפשים משרד חקירות תוכלו בוודאי להבחין שישנם משרדים גדולים וקטנים. אנשים רבים שואלים מה עדיף משרד חקירות גדול או קטן, אך האמת שאין לכך תשובה של ממש. יתכן שמדובר במשרד חקירות קטן בו יושב חוקר פרטי עם עוזר או שניים, אבל יש להם שנים של ניסיון ושפע של לקוחות מרוצים הכוללים אפילו לקוחות עסקיים גדולים ומוכרים. יתכן שלמשרד גדול ישנם יותר כלים ואמצעים העומדים לרשותם, אך חסר היחס האישי. לכן איננו מייחסים חשיבות גדולה לגודל המשרד, מומלץ לשים לב יותר לענייני הוותק והניסיון של המשרד.

רוצים לבדוק אותנו? מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם על מנת לסייע בכל בעיה.

דילוג לתוכן