האם חוקר פרטי שווה את ההשקעה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

״ידע זה כח" וכח שווה כסף, המון כסף. עצם הידיעה על התנהלות כלשהי הקשורה בנו עשויה להיות שווה הון, ותלויה בנסיבות המקרה.

חקירה פרטית היא לא עניין זול. למעשה, חקירה סטנדרטית דורשת מספר ימי מעקב רצופים, חוקרים פרטיים מנוסים ומשופשפים, אסטרטגיה סדורה וציוד מעקב מתקדם. חקירה שכזו צפויה לעלות כמה אלפים טובים ללקוח, כתלות במגוון פרמטרים. אם תרצו להרחיב, תוכלו לקרוא במאמר שכתבנו בעבר, את כל המידע על מחיר חקירה פרטית.

ובכל זאת, אנשים רבים בוחרים לפנות למשרד חקירות בנסיבות שונות ומגוונות ולשלם ממיטב כספם עבור שירותיו. למה? האם זה משתלם להם? מה הם מרוויחים מהבחירה להעסיק חוקר פרטי? 

בענף החקירות יש מחקרים המראים כי לכל דולר שמוצא בניהול סיכונים ובגילוי הונאה וגניבה, נחסכים שישה דולר לטווח הארוך. במקרים רבים, חוקר פרטי הוא ללא ספק השקעה נבונה שמשתלם גם בעיניים כלכליות נטו.

להעסקת חוקר פרטי יכולות להיות מגוון סיבות ופעמים רבות הרווח המיידי ממנה עולה עשרות מונים על ההשקעה בעלות החקירה עצמה. הרווח מהחקירה תלוי בשלל גורמים ובעיקרם התחום בו תעסוק החקירה. פעמים רבות, הלקוחות יודעים מה מונח על הכף ומבינים היטב את פוטנציאל הנזק ו/או הרווח הגלום בבחירה להעסיק חוקר פרטי, במקרים אלה, הם ידעו לפנות באופן מיידי למשרד חקירות מוביל, אך אחרים שאינם יודעים את ההשלכות של הסוגייה אותה הם רוצים לחקור מוצאים את עצמם מתלבטים האם העסקת חוקר פרטי היא בכלל עסקה משתלמת עבורם. אם אתם נמצאים כרגע בצד של המתלבטים – קראו בהמשך הפוסט מספר דוגמאות נפוצות למקרים עבורם אנשים שוכרים חוקר פרטי, ובדקו אם המקרה שלכם דומה. אם נשארתם ללא תשובות, אנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ חינמית, בה נבחן את המקרה שלכם ונראה האם חוקר פרטי יכול להועיל לכם.

 1. גירושין:
  הליך גירושין הוא אמוציונאלי מאוד, אך גם אם שמים את הכבוד, הילדים והכאב הרב שמעורב בסוגייה בצד, מדובר על חלק מכל ההון שלכם שמונח על כף המאזניים. חוקר פרטי גירושין עוסק בד"כ באיסוף ראיות להתנהגות לא הולמת של הצד השני (בגידות, אלימות, עבריינות וכו'), בפיקוח על צווי הרחקה וכן באיתור נכסים. לראיות של חוקר פרטי יכול להיות משקל עצום בבית המשפט ובהתנהלותכם מול בני הזוג. הוא יכול להשפיע באופן דרמטי על האופק הכלכלי שלכם, לדאוג שלא יסתירו מכם נכסים ושתקבלו את חלקכם ההוגן בחלוקת הרכוש ולפעמים לדאוג שתהיו מוגנים ע"י אבטחה סמויה. האם התועלת הזו שווה עבורכם כמה אלפי שקלים?
 2. נוכלים ורמאים:
  אנשים רבים פונים לחוקר פרטי ע"מ להבין האם נפלו קורבן לעוקץ או כדי לדעת אם הם מתמודדים מול נוכל סדרתי. לעיתים מדובר גם על עוקץ/נוכל רומנטי . לעתים קרובות, תרמיות שכאלו כוללות עסקאות בסכומים גבוהים, ולעתים מכלות את כל נכסיו של הקורבן התמים. במקרים כאלה, העסקת חוקר פרטי תחזיר את עצמה מאוד מהר.
 3. גנבים:
  בין אם זה בעסק או בביתך הפרטי, גניבות הן תופעה דיי שכיחה בארצנו הקטנטונת. חוקר פרטי שידע לאתר את הגורמים העוינים, להפסיק את מכת הגניבות ואף להשיב רכוש שאבד יכול לחסוך לך הון, ששווה הרבה יותר מהסכום שתשלם בעד העסקתו.

לשקט אין מחיר

מעבר לתחשיב הכלכלי, אין ספק שחוקר פרטי מאפשר ללקוח לגלות את האמת בנושאים בוערים:

 • האם בוגדים בו.
 • האם גונבים ממנו.
 • האם מועלים באמונו.

אי אפשר לכמת את השווי של שקט נפשי

כל אלה טורפים את מנוחתו באופן תדיר ומונעים ממנו את התפקוד התקין. חשוב לזכור שחוקר פרטי מביא תשובות לשאלות שאתם חוזרים ושואלים את עצמכם, ומונע מכם טרדות ודאגות, אם אתם עדיין מתלבטים, חשבו האם הצעת המחיר שקיבלתם עולה יותר מהמחיר אותו הייתם מוכנים לשלם על מנת להחזיר את השקט הנפשי.

Rate this post
דילוג לתוכן