גירושין – כאשר העניינים מתלכלכים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

במקרים רבים היחסים בין בני זוג מסתיימים בצורה מכוערת ומלוכלכת. וכאשר אנו אומרים מכוער ומלוכלך אנו מתכוונים למקרים של איומים, אלימות מילולית, אלימות פיזית, עבירות שונות ואפילו מקרים שמסתיימים ברצח. אם מאיימים עליכם, משתמשים כנגדכם באלימות ואם ישנו חשש שיפגעו בכם יש לפנות לסיוע מידי – משטרה, עורכי דין, רשויות הרווחה וכו. אך ישנם גם מקרים שבהם בני ובני זוג מנסים להרוויח מהאשמות שווא ואף התגרויות אשר נועדו לנסות לסבך את בני הזוג במעשים פליליים רק על מנת להפיל אותם ולנסות להפיק מכך תועלת בתיק הגירושין.

כפי שכבר אמרתי ישנם גופים שונים אשר מתמודדים עם הדברים הללו, וגם חשוב להסתייע בעורך דין. אך ישנם גם מקרים שבהם תזדקקו לחוקר פרטי על מנת לסתור האשמות שווא ו/או על מנת להוכיח מעשים שנעשו כנגדכם.

טיפים בגירושין ”מלוכלכים“

כאשר העניינים מתחילים להתלכלך חשוב שתתנהלו בזהירות ובאחריות. חשוב שנבין שכל מטען רגשי שיש לנו הוא כבר לא רלוונטי. אם הגענו למצב זה, אין דרך חזרה ועדיף לשים את האנרגיות שלנו על פתיחת פרק חדש בחיים. אבל אם בכל זאת אתם נופלים קרבן לבני זוג אשר מתנהגים כך, להלן כמה טיפים חשובים אשר יוכלו למנוע מכם בעיות:

  • לא להיגרר לאלימות! לא רק שאלימות לא תפתור שום בעיה, היא רק תביא ליותר בעיות. כבר ראינו מקרים שבהם אחד הצדדים מנסה לגרור את הצד השני לתגובה אלימה, רק על מנת שיוכל להתייצב בתחנת המשטרה ולדווח על אלימות. היזהרו ממלכודת זו, אם הדברים עולים לטונים גבוהים מוטב לנשוך את השפתיים וללכת מהמקום.
אל תיגררו לאלימות
  • במידה ובני הזוג מאיימים בהאשמות שווא על אלימות או כל מיני האשמות, ישנו סיכוי גדול שזה יהפוך למציאות. לכן חשוב שתתעדו את הדברים (באמצעות הקלטה) עוד לפני שהם התבצעו. צריך לעשות זאת בזהירות על מנת שלא תתגלו (דבר שיכול להביא לפרץ אלימות) וגם בצורה הנכונה על מנת להשיג ראיות בעלות תוקף משפטי. לצורך כך תוכלו להתייעץ עם עורך דין או להסתייע בחוקר פרטי אשר יכול גם לספק את האמצעים הטכנולוגיים הדרושים לצורך תיעוד האיומים.
  • במידה והוגשה נגדכם תלונה על אלימות במשפחה חשוב לפנות מייד לעורכי דין. בעקבות ריבוי מקרי אלימות במשפחה והביקורת על המשטרה, הם לא רוצים לקחת סיכונים והדבר עלול לפגוע בכם גם אם מדובר בהאשמות שווא.
  • לישראלים רבים יש נשק ברישיון בביתם. במידה ויש לכם נשק ואתם חשים שהעניינים מתחממים, הפקידו אותו בתחנת המשטרה אך אל תגידו לבני הזוג. זוהי עצה של עורכי דין אשר יכולה לסייע לכם להתמודד עם האשמות שווא. זה מאוד שכיח שמי שרוצה להעליל האשמות שווא ויודע שלאחד מבני הזוג יש נשק, מאשים שהתבצע איום בנשק. אך כאשר מציגים בבית המשפט את ההוכחה שהנשק לא היה ברשות ”המאיים“ בעת התרחשות האירוע, מתגלה האשמת השווא.
דילוג לתוכן