גירושין ובגידות כשהילדים עוזבים את הבית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מה קורה כשהילדים גדלו, עזבו את הבית ואתם נשארים יחד ולבד? עם עזיבת הילדים את הבית מהות החיים משתנה והיעדר הזוגיות מודגש עוד יותר. את עלולה למצוא עצמך לבד, עם תחושת זרות, ניכור כלפי בן הזוג וריקנות בחיים הזוגיים. עם עזיבת הילדים את הבית מתחילות גם המריבות ביניכם, שבעבר הייתם מטייחים אותן.
אין כבר ממי להסתיר שום דבר, הכול יוצא החוצה ואתם פשוט אינם מפסיקים לריב. כבר אין בשביל מי ובשביל מה להילחם. לפתע את מוצאת את עצמך בזוגיות עם אדם שזר לך. את מגלה שאינך יכולה לסבול עוד את התנהגותו כלפייך. הוא מפעיל כלפייך סוג של אלימות כלכלית, במטרה לשלוט בך.

זה הזמן לחשבון נפש, לבחון מחדש את חייך ולקבל החלטה – כיצד את בוחרת לחיות. זה לפעמים השלב שגורם לך לפנות לעזרתו של חוקר פרטי, כדי לבדוק האם השינוי בהתנהגותו של בן זוגך נובע מקשר רומנטי – בגידה? אלימות כלכלית היא שליטה מלאה של אחד מבני הזוג בכספים, בנכסים, בזכויות ובחובות המשותפים. אלימות זו מאופיינת בהפחדה, וחשש האישה מפני התפרצויות זעם או ביקורת מתמדת מבן זוגה. האלימות הכלכלית מופיעה במסווה של דאגה וחיסכון לטובת המשפחה, כך שבמקרים רבים הנשים תופסות את בעליהן כחסכנים או כקמצנים, כאשר למעשה הן חוות אלימות כלכלית. כשהכסף משתלב בזוגיות ובמערכות יחסים הוא נותן להן ממד שלילי, ולא אהבה ודאגה.

מכל מקום, שמירה על הזוגיות משתלמת ועדיפה יותר מניהול ושליטה כלכלית על ידי בן הזוג, דבר המוסיף מתח בזוגיות, אולם זוגות רבים מגלים זאת רק לאחר הגירושין. כשאת מתחילה לעמוד על דעתך ולדרוש יחס מכובד, הבעל מתריס כלפייך שאת משתנה עם הגיל, הוזה, מדברת שטויות… אך אל לך להיכנע לדבריו! אין זה משנה מהו גילך, בכל גיל מגיע לך שתקבלי את היחס הראוי כאישה. פתאום את מגלה את הצדדים האפלים באישיותו של בן זוגך, ומתחילה להבין שהחיים זה לא רק דבש.

כחוקר פרטי, אני פורס בפנייך את מגוון אפשרויות הטיפול שביכולתי לתת לך, במסגרת החוק, וביחד אנו מחליטים על האפשרויות הנכונות לך ביותר. לאחר ששכרת את שירותיו של חוקר פרטי, את מוצאת עצמך במעין מלחמה מול האדם שאיתו חלקת את חייך במשך שנים וגידלתם משפחה לתפארת.
במקרים רבים, ממצאי החקירה הכלכלית מגלים לך שבן זוגך דאג להסתיר ממך את כל הרכוש והכספים המשותפים. את מגלה שצברתם רכוש רב, שלא העלית בדעתך, נכסים, נדל"ן, חשבונות בנק נוספים ועוד.
זה בדיוק השלב שאת צריכה לחשוב על הדברים החשובים לך ביותר; חלוקה שווה של הרכוש המשותף, כדי לאפשר לעצמך להתקיים בכבוד במקרה של פירוק הזוגיות או גירושין. גילוי וחשיפת הבגידה של בן זוגך מעוררת בך סקרנות רבה והיא שגורמת לך להשקיע כספים בחקירת בגידה – שלא תמיד ממש חשובה לך, שכן במקרים רבים את אף מייחלת שמישהי תיפול ברשתו, אבל לא לפני שקיבלת מחצית מהרכוש המשותף המגיע לך.

עוד בשלבים הראשונים, כשהמחשבה על חוקר פרטי עולה בראשך, את צריכה להתחיל לאסוף כל מסמך ולו הפשוט ביותר, כדי להשתמש בו בהמשך הדרך… דבר שיעזור גם לחוקר הפרטי באיסוף הראיות לרכוש משותף.

אם את מחליטה לפרק את מערכת היחסים, כדאי שתעשי זאת תוך שיקול דעת ותכנון מראש. פני לכל ייעוץ שאת מוצאת לנכון, כדי שתעברי את ה"מלחמה" הזאת בשלום. כמו במרבית המקרים שאנו נתקלים בהם, את אפילו יכולה לגלות, בסופו של תהליך הגירושין, אם אכן תגיעו למצב כזה, שהשד הוא לא כל כך נורא.

דילוג לתוכן