בריונות ברשת (ואיך תתמודדו איתה נכון)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נושא חדש שבשנים האחרונות עוסקים בו בחקירות פרטיות הוא נושא הבריונות ברשת – האינטרנט, הרשתות החברתיות וכל צורות התקשורת שהגיעו עם טכנולוגיה זו תרמו לנו רבות. תקשורת היום היא קלה ומהירה וכל אדם יכול לנהל תקשורת עם הזולת, בכל מקום בעולם ובעלויות אפסיות. אך מסתבר שלעולם האינטרנט ישנן גם תופעות שליליות, אחת מהן היא בריונות ברשת.

מכיוון שהתופעה חדשה יחסית, יש הממעיטים בחומרתה, אך לאט לאט המחוקקים, הרשויות ומשרדי חקירות במרכז מבינים כי מדובר בתופעה אשר אינה נופלת בחומרתה מאלימות פיזית, בעיקר כאשר הקרבנות הם ילדים ובני נוער. אך גם מבוגרים עלולים להיפגע קשה מתופעות של בריונות ברשת.

בריונות ברשת עלולה לגרום להשפעות פסיכולוגיות קשות על הנפגעים ותופעות של הסתגרות חברתית, דיכאון וטראומות. לצערנו הרב כבר התרחשו מעשי התאבדויות המיוחסים לבריונות רשת. גם עסקים, לא רק אנשים פרטיים, יכולים להיות קרבן לבריונות רשת והשמצות חסרות בסיס אשר גורמות נזק לעסק.

בריונות רשת יכולה להתבטא בצורות שונות: דיבור מתלהם ופוגעני, כמו למשל השיח ברשתות החברתיות אשר גולש לפסים אלימים ובכלל לא קשור לנושא המדובר; חשיפת מידע אישי, כמו למשל תמונות אינטימיות ברשת; סחיטות; איומים והפחדות; השמצות הפוגעות במוניטין ואפילו התחזות.

התמודדות עם בריונות ברשת

האם (וכיצד ) יכול חוקר פרטי לעזור להתמודד עם בריונות ברשת?

להתמודדות עם בריונות ברשת ישנם שני היבטים: ההיבט הראשון הוא ההתמודדות הפסיכולוגית עם השפעותיה ההרסניות של בריונות רשת. ההיבט השני הוא נקיטת אמצעים כנגד הגורמים הנוקטים בפעולות אלימות ומטרידות ברשת. אך כאן בעצם מתחילה הבעיה. באינטרנט קל מאוד להסתתר מאחורי המסך, ליצור חשבונות ופרופילים מזויפים ולהטריד מבלי שנוכל לדעת את זהות המטריד. זוהי בדיוק הסיבה מדוע יש לפנות למשרד חקירות פרטיות לצורך התמודדות ומתן מענה לבעיה זו של בריונות באינטרנט.

כפי שאמרנו, ברשת האינטרנט קל מאוד להסתתר מאחורי זהות בדויה. אך האמת שזה לא מדויק; כל פעולה באינטרנט משאריה אחריה עקבות. אז אולי לא כל אדם מן היישוב הוא בעל הידע והכלים הטכנולוגיים לאתר את המטריד, אך הדבר בהחלט אפשרי בעזרתם של חוקרים פרטיים המכירים היטב את טכנולוגיית הסייבר ויודעים כיצד לאתר בריוני רשת ומטרידים למיניהם על מנת להביאם להעמדה לדין.

לצערנו הרב החקיקה בישראל מפגרת ביחס להתקדמות הטכנולוגית ואין חקיקה כנגד בריונות רשת. אך ישנם חוקים אחרים, כמו חוק הגנת הפרטיות, חוק איסור לשון הרע והחוק למניעת הטרדה מאיימת – מקרי הבריונות ברשת בדרך כלל יכולים לקבל מענה במסגרת חוקים אלו.

על מנת להתמודד נכון עם הבעיה, אתם צריכים לעבוד עם משרד חקירות פרטי, בו ישנם חוקרים פרטיים הבקיאים בצד הטכני וגם בחקיקה, רק הם ידעו לאתר את המטריד ולהביא את ההוכחות הדרושות לביצוע ההטרדות והעמדה לדין של המטריד.

געש חקירות, היושבת במרכז הארץ איתרה וטיפלה במקרים רבים של בריונות ברשת, בתל אביב, בשרון, בגוש דן וגם ביישובים מרוחקים יותר, בצפון ובדרום, עבורינו בריונות היא נושא שחייבים לטפל בו בחומרה, ואנו לא מגבילים את הרדיוס אליו אנו מגיעים על מנת לסייע להורים ולילדים במצוקה.
מניסיונינו, כל דקה של התעכבות כואבת עם הגילוי ועלולה להביא לתוצאות בלתי הפיכות. בכל חשד, פנו לחוקר פרטי מומחה שיעזור לכם לוודא שהבן שלכם בטוח.

דילוג לתוכן