שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אם אתם רוצים לאתר רכוש גנוב, ככל הנראה תצטרכו את שירותיו של חוקר פרטי. לכל אחד יש בביתו רכוש בעל ערך, לעתים מדובר ברכוש בעל שווי כספי רב אשר יכול להיות אטרקטיבי עבור גנבים. למשל תכשיטים הם דבר מאוד אטרקטיבי עבור גנבי רכוש – ערכם של תכשיטים העשויים מתכות יקרות ואבני חן עשוי להגיע למאות אלפי שקלים ואפילו הרבה יותר, ומצד שני הם קטנים וניתן להכניס אותם אפילו לכיס. תכשיטים הם רק דוגמה אחת, אך גנבים ייקחו כל דבר שהוא בעל ערך. לצד הערך הכספי חשוב לנו לזכור שיש גם ערך רגשי, למשל אם אלו תכשיטים אשר עברו במשפחה מדור לדור.

זה לא נעים כאשר פורצים וגונבים לכם את הרכוש  – יש כאן נזק כלכלי, יש כאן אובדן רכוש בעל ערך רגשי שלא ניתן לכמת בכסף ובנוסף תחושה קשה שמבצרכם נפרץ. פריצה לבית בהחלט פוגעת בתחושת הביטחון שלנו. באופן טבעי כאשר נגנב לנו רכוש אנו פונים למשטרה. זהו אמנם הדבר הנכון לעשות, אך בלשי משטרה אשר יוצאים להתחקות אחר רכושכם הגנוב יש רק בסרטים. ואפילו בסרטים היום כבר לא תראו את זה כי גם שם צריך רמה מסוימת של אמינות…

המשטרה אינה מתעסקת באיתור רכוש גנוב, יש לה פשעים חמורים יותר לטיפול. לפעמים המשטרה מצליחה ללכוד גנבים ומגלה ברשותם מצבור של רכוש גנוב, אך מקרים אלו הם נדירים. אתם תוכלו לקבל קצת אמפתיה בתחנת המשטרה, למלא את דוח המשטרה, אך בסופו של דבר הערך המרכזי שלו יהיה עבור חברת הביטוח במידה ואתם מבוטחים.

אם בכל זאת תרצו שתתנהל חקירה אשר תנסה להשיב את הרכוש הגנוב, תצטרכו לפנות לשירותי חקירות פרטיות. חוקר פרטי יכול לעשות מאמץ לאתר את הרכוש הגנוב.

האם אפשר לאתר רכוש גנוב

לא קל לאתר רכוש גנוב, בכל זאת הגנבים משתדלים להיזהר ולהתנהל בדיסקרטיות. לגנב אין בבית חדר אוצרות בו הוא שומר את כל הדברים שגנב. הגנבים מנסים להיפטר מהרכוש כמה שיותר מהר ולקבל תמורתו מזומן. אם למשל מדובר בתכשיטי זהב, תמיד ניתן להתיך את הזהב וכך לא ניתן לזהות את התכשיט. יש קושי רב באיתור רכוש גנוב ואי אפשר להתחייב לכך, אך במקרים רבים זה אפשרי אם רק מקדישים את תשומת הלב הדרושה ויוצאים לחפש, דבר שהמשטרה פשוט לא עושה.

איתור רכוש גנוב עם משרד חקירות

חוקר פרטי אשר מכיר את דרכי הפעולה של הגנבים יודע היכן לחפש את הרכוש ולפעמים הוא מצליח באיתור רכוש גנוב. זה תלוי מאוד בסוג הרכוש ואופן הגנבה, אך כאשר חוקר פרטי יודע מה נגנב הוא יכול לדעת היכן לחפש. אם אלו יצירות אומנות, פריטי יודאיקה נדירים, תכשיטים, רכבים… הגנבים מחפשים את הערוצים באמצעותם יוכלו להיפטר מאותו רכוש גנוב ולקבל עבורו מזומן. חוקר פרטי אשר מכיר את ”השוק“ יודע איפה לחפש.

נקודה נוספת שכדאי לזכור היא שלפעמים לא קל להוכיח כי אתם אכן בעלי הרכוש, וגם בנקודה זו חוקר פרטי יכול לעזור לכם. חוקר פרטי יכול להביא לכם את המידע על מיקום הרכוש הגנוב ואת כל הראיות הדרושות לצורך נקיטת צעדים משפטיים או הגשת תלונה למשטרה.

איתור רכוש גנוב – געש חקירות

אם נגנב לכם רכוש בעל ערך כספי או רגשי שתרצו להשיבו, אתם מוזמנים לפנות למשרד חקירות  ”געש חקירות“. המשרד הוקם על ידי אייל אלייזה, בעברו בלש במשטרת ישראל והיום מעניק את שירותי בשוק הפרטי. באמצעות  הידע, הניסיון, הקשרים והנחישות אייל יכול לעזור לכם באיתור רכוש גנוב.

דילוג לתוכן